TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

herbata premium

(132 produkty)

Jesteś w: Herbaty premium

HERBATY PREMIUM

Dział „Premium” to nasza selekcja najlepszych herbat klasycznych. Znajdziecie tutaj herbaty ze wszystkich głównych kategorii: zielone, czarne (czerwone w Azji), oolong, białe, żółte i Pu-erh. Wiele z tych herbat to pozycje dostępne wyłącznie w naszym sklepie i nigdzie indziej w Polsce, a nawet w Europie! 
 

Co decyduje o tym, że zaliczamy herbatę do kategorii premium? 

Najważniejszym czynnikiem jest jakość herbaty (jej smak, aromat, struktura itp.), która wyróżnia ją na tle innych herbat z danego gatunku. W związku z tym w naszym sklepie można znaleźć kilka herbat tego samego gatunku, z czego niektóre zasługują na umieszczenie w dziale premium, a inne nie. Jakość oceniamy na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia i porównania z innymi herbatami danego gatunku. 

Jednak jakość herbaty nie jest tylko subiektywnym odczuciem. To też dbałość o warunki uprawy i dbałość o obróbkę, najczęściej według tradycyjnych technik. Dużą rolę w kształtowaniu charakteru i jakości herbaty ma terroir, czyli ogół warunków geologicznych i mikroklimatycznych, w których rośnie dana herbata. Niektóre miejsca z natury dają nam po prostu lepszą herbatę – jednak to zadaniem człowieka w procesie obróbki liści jest wydobycie tych dobrodziejstw natury. 

Nie jest powiedziane, że herbata wysokiej klasy koniecznie musi kosztować dużo, jednak zazwyczaj wszystkie trudy włożone w stworzenie dobrej herbaty przekładają się na cenę wyższą niż przeciętna. Najbardziej sprawia nam radość dzielenie się dobrą herbatą i chcemy, żeby każdy mógł pozwolić sobie chociażby na spróbowanie wybitnej herbaty. Dlatego w przeciwieństwie do większości sklepów umożliwiamy zakup herbat premium od małej ilości, często od 10 gramów. 

 

Herbaty limitowane i sezonowe

Większość herbat premium dostępnych jest w bardzo limitowanej ilości. Produkowane są w małych partiach i dostępne są tylko sezonowo. Często jest tak, że jeśli herbata wysokiej jakości się wyprzeda, to jej następna partia będzie dostępna dopiero po kolejnych zbiorach  – za pół roku lub za rok. Wysoka jakość niektórych herbat jest czasem wynikiem szczęścia, na przykład wyjątkowo dobrych warunków pogodowych. Dlatego nie zawsze można zagwarantować, że uda się pozyskać więcej niż jedną partię takiej herbaty. Niektóre są po prostu niepowtarzalne. Wielu naszych klientów już o tym wie i nie zwlekają ze spróbowaniem nowych herbat premium. Jesteśmy im wdzięczni za wiarę w naszą zdolność selekcji wyśmienitych herbat. Cały czas zgłębiamy świat herbaty jeszcze bardziej, aby móc zaoferować coraz bardziej autentyczne, coraz lepsze, coraz bardziej unikalne i coraz rzadsze herbaty. 
 

Najpopularniejsze herbaty premium

Wśród herbat premium znajdziecie też herbaty, które są z nami już od lat i niezmiennie cieszą wspaniałym smakiem i aromatem. Naszym kanonem i stałymi ulubieńcami klientów są herbaty jak Xi Hu Long Jing, Wakocha Koshun, Kenia Rhino, Bi Luo Chun czy Gyokuro Saemidori.