TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

zioła afrodyzjaki

(7 produktów)

Jesteś w: zioła z afrodyzjakiem

 

Afrodyzjaki
 

Skuteczne afrodyzjaki naturalne
Afrodyzjaki to substancje, którym przypisuje się właściwości zwiększające libido czy poprawiające potencję. Ich nazwa pochodzi od imienia greckiej bogini miłości, piękna i płodności - Afrodyty. Historia afrodyzjaków jest tak długa jak historia ludzkości. Były i są obecne w niemal każdej kulturze, a wiedza o nich jest przekazywana zarówno z ust do ust, jak i w tekstach pisanych.

Co jest afrodyzjakiem?
Do środków korzystnie wpływających na witalność seksualną zalicza się głównie pokarmy, napoje, przyprawy i zioła, ale też określone medykamenty czy niektóre perfumy. My skupiamy się na ziołach, gdyż w obecnych czasach ludzie coraz częściej powracają do naturalnych metod poprawy funkcjonowania organizmu.

W jakich formach występują afrodyzjaki ziołowe?
W naszym sklepie produkty te znajdziesz w formie suszonych liści (Damiana), ciętej kory (Catuaba) oraz korzeni ciętych (żeń-szeń, sarsaparilla, muira puama) lub zmielonych (maca).

Czy popularne i naturalne afrodyzjaki  są bezpieczne?
Regularne spożywanie naparów i wywarów z tych roślin oddziałuje korzystnie na cały organizm, nie tylko na sferę seksualną, używane są zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Należy jednak pamiętać, by stosować je z umiarem, jako dodatek do zdrowej diety i stylu życia, a w przypadku poważniejszych problemów zdrowotnych - zasięgnąć porady lekarza. Większości roślin z tej kategorii nie powinny też spożywać kobiety w ciąży oraz karmiące. 
 
Główne właściwości ziół-afrodyzjaków
Niektórym ziołom działanie afrodyzjalne przypisuje się głównie dlatego, że zawarte w nich substancje pobudzają ośrodki seksualne w mózgu, a także poprawiają ukrwienie organizmu i działają na niego relaksująco, co pozwala na pozbycie się napięć dnia codziennego. Nie są to ich jedyne zalety - do innych można zaliczyć działanie wzmacniające i detoksykujące, poprawiające nastrój i antydepresyjne, stymulujące pracę mózgu i całego układu nerwowego oraz wiele innych.

Jak stosować afrodyzjaki z naszego sklepu?
Zioła o takim działaniu można przyjmować w kilku postaciach:

Herbatka/napar
Określoną ilość suszu lub korzenia zalewamy wrzątkiem (96°C), parzymy pod przykryciem kilka minut i przecedzamy. W taki sposób można przygotowywać damianę czy żeń-szeń (korzeń żeń-szenia można również żuć).

Wywar
Określoną gramaturę kory lub korzenia danej rośliny gotujemy zalecaną ilość minut, odstawiamy na chwilę do naciągnięcia, przecedzamy i studzimy. W taki sposób można przygotować catuabę, sarsaparillę czy muirę puamę. 
 
Dodatek do pokarmów lub napojów
Sproszkowane korzenie roślin, np. macę, można spożywać po zmieszaniu 0,5-1 łyżeczki proszku z 200 mililitrami ciepłej wody lub z sokiem (zaleca się pić na czczo).
Można również dodawać je do deserów, koktajli i jogurtów.