TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Zioła

(64 produkty)

Jesteś w: Zioła

Herbatki Ziołowe

 

Jako że przede wszystkim jesteśmy sklepem z herbatą, a nie sklepem zielarskim, kierujemy się ważną zasadą – jeśli są zioła, które się da zaparzyć i wypić, a przy okazji mogą nam na coś pomóc – staramy się je mieć w swojej ofercie. Stąd też nie znajdziesz u nas ziół, które należy stosować tylko zewnętrznie (jako składnik okładów, maści, kosmetyków).

Tematyka ziół w dzisiejszych czasach ma wydźwięk ściśle funkcjonalny oraz jakościowy. Zioła bardzo często pochodzą z różnych źródeł – stąd niezwykle ważne jest mieć zaufanie do dostawcy, lub samemu specjalizować się w uprawie. Oczywiście, tak jak bez problemu mamy w zasięgu zdobycie kory dębu, liści brzozy czy liści pokrzywy, jest jednak cały szereg ziół, które nie rosną pospolicie, a na pewno nie w naszych rodzimych, polskich warunkach. Dodatkowo, nasze polskie zioł często nie rosną w dziewiczych miejscach, oddalonych od zanieczyszczonych pól uprawnych, zanieczyszczenia powietrza, gleby, czy sieci dróg.

 

Ogólny podział herbatek ziołowych

Klasyfikacja ziół może być na wielu poziomach. Nie będziemy się zagłębiać we wszystkie, jednak chcemy podkreślić pewne różnice.

Zioła jednorodne a mieszanki (herbatki ziołowe) – najczęściej o ziołach myślimy jako o jednoskładnikowych roślinach. Takich ziół mamy w swojej ofercie najwięcej. Są jednak również mieszanki ziołowe, skrupulatnie komponowane przez ziołowych specjalistów pod kątem ich funkcjonalności. Często popijając sobie taki zestaw ziółek doświadczamy efektu synergii, czyli dodatkowych korzyści, których nie osiągnęlibyśmy stosując zioła jednoskładnikowe. Najpopularniejszymi mieszkankami ziołowymi są Płaski Brzuch o działaniu odchudzającym, Intensywne oczyszczanie organizmu oraz Bukiet ziół na wieczór – który nas uspokoi i wyciszy.

Zioła kwiatowe – a więc części roślin, które są kwiatami. W przypadku wielu roślin, często właśnie w kwiatach koncentrują się pozytywne ich właściwości. W naszym sklepie szczególną popularnością cieszą się piękny kwiat nagietka, kwiat hibiskusa, kwiat jaśminu, czy rumianek.

Liście – często bogactwo właściwości w liściach jest nie mniejsze niż w przypadku owoców lub kwiatów. Liście pokrzywy, liście damiany, werbeny cytrynowej (niezwykle smacznej i odświeżającej).

Owoce – najsmaczniejsze zazwyczaj formy spożywania roślin. Są źródłem wielu naturalnych składników. Morwa biała, owoce czarnego bzu, owoce goji, dzikiej róży (bardzo polecanej jako zioło na stawy).

Części naziemne – w przypadku niektórych ziół, składniki aktywne gromadzą się dość równomiernie w wielu częściach naziemnych rośliny. Takie zioła po zebraniu i ususzeniu tnie się na mniejsze frakcje, przy okazji mieszając wszystko – od kwiatów, przez liście po łodyżki. W ten sposób można wydobyć mnóstwo dobrodziejstw np. z czystka czy gojnika.

Korzenie - są u nas bardzo szeroko reprezentowane - korzeń lukrecji, tarczycy bajkalskiej (odkrycie ostatnich lat), korzeń żeń szenia, czy korzeń jeżówki, maca,  korzeń szczeci.

Kory – od kory dębu, poprzez vilcacorę, czy też lapacho, catuabę. Wymagają zagotowania i wykonania odwaru. Są jednak bardzo pomocne i skuteczne. 


Jakie zioła pić?


Ze względów smakowych które w przypadku ziół często schodzą na dalszy plan, podkreślamy walory werbeny cytrynowej, kwiatu lipy, kwiatów jaśminu, klitorii ternateńskiej,
dzikiej róży, mięty Nana, czy też mieszanki – Dobra Noc.

Z kolei zioła które najsilniej mogą oddziaływać na nasz organizm, to tarczyca bajkalska, żeń szeń, sarsaparilla, maca, vilcacora i lapacho.