TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

herbata z wanilią

(4 produkty)

Jesteś w: Herbaty z wanilią

 

 

Herbata waniliowa

 

Wanilia jest rośliną wywodzącą się z Ameryki Południowej, ale ze względu na popularność jaką zyskała i na jej znaczenie ekonomiczne jest obecnie uprawiana w wielu miejscach świata. Największymi producentami wanilii są Madagaskar, Mauritius, Meksyk i Seszele. Wanilia jest ceniona przede wszystkim za unikalny słodki aromat i smak, co czyni ją pożądaną w kuchni, cukiernictwie, aromaterapii i w przemyśle perfumiarskim. Wanilia może być również dodatkiem do herbaty. Z niektórymi herbatami smak wanilii łączy się zaskakująco dobrze. Wanilia jest jedną z najdroższych przypraw na świecie. Powodem jest po pierwsze trudność jej uprawy, gdyż kwiaty wymagają ręcznego zapylania. Wanilia jest też trudna w produkcji – długo dojrzewa, a charakterystycznego zapachu nabiera dopiero poddana wieloetapowej obróbce. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą herbat waniliowych. Poniżej dowiecie się więcej o wanilii i herbatach waniliowych dostępnych w naszym sklepie. 


 

 

Właściwości zdrowotne wanilii 

 

Samo spożywanie wanilii i jej smak chemiczny nie mają wyraźnego wpływu na ludzkie ciało, ale już aromat wanilii silnie oddziałuje na naszą psychikę. Zapach wanilii redukuje stres, ułatwia zasypianie i wywołuje pozytywne uczucia. Wanilia zmniejsza też tendencję do podjadania nadmiernej ilości słodyczy i przekąsek, szczególnie jeśli jest to spowodowane stresem. Wanilia jest też afrodyzjakiem, uważanym nawet za jeden z silniejszych naturalnych afrodyzjaków. 

Obecnie trwają badania nad zastosowaniem waniliny, czyli związku odpowiedzialnego za zapach wanilii, w profilaktyce i leczeniu anemii sierpowatej. 


 

 

Herbaty waniliowe w eherbata.pl

 

Wielbicielom waniliowego aromatu szczególnie polecamy waniliowego rooibosa. Rooibos (czerwonokrzew, aspalathus linearis) ma naturalnie lekki aromat kojarzący się z wanilią. Wanilia dodana do rooibosa wzmacnia ten przyjemny zapach i zwiększa słodycz naparu. Rooibos i wanilia to kompozycja wspaniała w swojej prostocie. 

Z wanilią dobrze łączy się też większość herbat czarnych. W naszej ofercie zawsze znajdziecie czarne herbaty waniliowe. Bardzo udaną kompozycją z wanilią jest herbata „Piernikowa”. Wanilię z powodzeniem można jednak łączyć z innymi korzennymi herbatami czarnymi. Dodatek cukru waniliowego (lub częściej cukru wanilinowego) do masala chai nada jej nowy wymiar smaku. Można nawet stworzyć prawdziwie wysublimowaną masala chai przez dodanie laski wanilii do gotującej się herbaty. Wanilia jest też częścią napoju herbacianego London Fog, czyli herbaty Earl Grey ze spienionym mlekiem – i oczywiście z wanilią.