TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

herbata z Kenii

(7 produktów)

Jesteś w: Herbaty kenijskie

 

Herbata z Kenii


Kenia jest największym eksporterem herbaty czarnej na świecie i jednym z największych producentów herbaty w ogóle. W ostatnich latach Kenia wyprzedziła pod tym względem Sri Lankę. Oczywiście większość tej herbaty to tania herbata typu CTC i pył, które trafiają do herbat ekspresowych. W tym samym czasie Kenia produkuje też herbatę liściastą. Nie tylko czarną, ale też zieloną i białą, a podejmowane są nawet próby produkcji kenijskiej herbaty oolong. Czarna herbata kenijska charakteryzuje się dużą mocą i charakterystycznym aromatem, w którym można znaleźć nuty cytrusów i mentolu. Wszystko w otoczce słodowej bazy, która jest wspólna na przykład z herbatami assamskimi. Klasyczne czarne herbaty z Kenii to bardzo solidne herbaty na co dzień. 


 

Historia kenijskiej herbaty

Herbata przybyła do Kenii w roku 1904 w postaci nasion. Krzewy wyrosłe z nasion krzyżują się między sobą i dają herbatę o bardzo zmiennej jakości, co było dużą przeszkodą w rozwoju kenijskiego przemysłu. Zmiany przyszły w roku 1961, kiedy powstał Tea Research Institute of East Africa (TRIEA), przekształcony w 1980 roku w Tea Research Foundation of Kenya (TRFK). TRFK stworzyło łącznie około 50 nowych kultywarów herbaty, które pozwoliły stać się Kenii największym eksporterem herbaty na świecie. Szczególnie ciekawe są działania TRFK po roku 2000 – zaczęto coraz bardziej stawiać na jakość. Do Kenii zostały sprowadzone japońskie kultywary, które posłużą do stworzenia nowych, wysokiej klasy szczepów. Opracowano też kilka kultywarów „purpurowych”, o wysokiej zawartości antocyjanów. 


 

Polecane herbaty kenijskie

W naszej ofercie szczególnie polecamy górskie herbaty z fabryki Kangaita. Podstawowa herbata czarna to Kenia Kangaita FOP, intensywna i aromatyczna, idealna na poranne pobudzenie. Kenia Mountain Black to klasyczna czarna herbata wyższej klasy. Znajdziemy w niej te same akcenty, co w Kangaita FOP, ale bardziej wyraziste i wyrafinowane, przy czym herbata jest nieco delikatniejsza, a jej liście pełniejsze. Kenia Rhino to unikalna, ręcznie wytwarzana herbata czarna o lżejszym stopniu utlenienia liści. Dominują w niej nuty karmelowe i cytrusowe, a pięknie zachowane pełne liście pokryte są złotym meszkiem. Sezonowo dostępna jest także wysokiej klasy biała herbata pąkowa Kenia Silver Needle.