TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Kubki do herbaty

(7 produktów)

 

Kubki do herbaty – najpopularniejsze naczynia do picia herbaty

 

Kubki do herbaty stanowią niekwestionowany lider wśród naczyń do picia herbaty i kawy w Polsce. Nawet w porównaniu z bardziej wyszukanymi filiżankami, kubki zdecydowanie wygrywają w warunkach domowych, stając się nieodłącznym elementem rytuału picia herbaty czy kawy. Kubki do herbaty prawie całkiem wyparły też szklanki w koszyczkach, tak popularne w czasach PRL, że stały się niemal symbolem polskiej kultury herbacianej. Azjatyckie czarki do herbaty niestety znane są tylko entuzjastom wysokiej klasy herbat.
 

Dlaczego kubki do herbaty są tak popularne?

Kubki do herbaty zdobyły serca wielu miłośników herbaty ze względu na:

1. Dużą pojemność: kubki są większe niż filiżanki, a umówmy się - w Polacy lubią pić dużo herbaty!
2. Uniwersalność: w pracy wygodniej zaparzyć od razu większą ilość herbaty
3. Trwałość: kubki do herbaty są wytrzymałe, co sprawia, że będą Ci służyć przez wiele lat  
 

Kubek z Zaparzaczem

Kubki do herbaty z zaparzaczem to idealne rozwiązanie dla miłośników herbaty liściastej. Parzenie staje się łatwiejsze i bardziej wygodne. Po odpowiednim czasie parzenia, wystarczy wyjąć zaparzacz i od razu cieszyć się aromatycznym naparem. Niektóre liście herbaty nadają się do wielokrotnego parzenia, dlatego warto je zostawić w zaparzaczu do ponownego zalania.  
Nasze doświadczenie wskazuje, że kubek z zaparzaczem to często doskonały prezent.

 

Parzenie herbaty w kubku

Jest wiele sposobów parzenia herbaty w kubku. Jeśli kubek nie ma w zestawie zaparzacza, możemy do niego dopasować zaparzacz zakupiony osobno. Dla przykładu, nasz zaparzacz z długą metalową rączką pasuje niemal do każdego kubka, niezależnie od rozmiaru. Herbatę w kubku można też zaparzyć używając papierowych filtrów do herbaty, co jest rozwiązaniem szczególnie popularnym w przypadku drobnych rooibosów. Herbaty, które potrzebują dużo miejsca, możemy zaparzyć przy użyciu dwóch kubków: w jednym kubku parzymy liście luzem, a napar przelewamy przez sitko do drugiego kubka, z którego będziemy pić. Czy jednak zawsze potrzebny jest zaparzacza, sitko lub filtry? Nie! Wiele herbat można przecież pić bez oddzielania liści od naparu. Jest to bardzo popularny sposób picia herbaty w Chinach, który jeden ze znanych blogerów herbacianych ochrzcił mianem „grandpa style”, ponieważ w ten sposób często piją herbatę herbaciani wyjadacze. Szczególnie dobrze nadają się do tego te herbaty, których liście zostają przy dnie.