TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

herbata zielona z dodatkami

(32 produkty)
Jesteś w: Herbaty zielone z dodatkami

 

HERBATY ZIELONE Z DODATKAMI

Zielona herbata cieszy się dużą i stale rosnącą popularnością. W tym dziale znajdziecie zielone herbaty wzbogacone naturalnymi dodatkami kwiatowymi, owocowymi i korzennymi, lub też aromatyzowane – naturalnie lub przez dodanie olejków eterycznych. 
 

Tradycyjne herbaty zielone z dodatkami

Zielona herbata bardzo dobrze komponuje się z wieloma dodatkami. Najsłynniejsza aromatyzowana herbata zielona to oczywiście herbata jaśminowa, która osiągnęła niemal status herbaty klasycznej, tak jak earl grey wśród aromatyzowanych herbat czarnych. Herbata jaśminowa jest suszona ze świeżymi kwiatami chińskiego jaśminu, które następnie są najczęściej usuwane. 

Kolejną słynną herbatą z dodatkiem jest japońska genmaicha (玄米茶), czyli herbata z prażonym ryżem, przez wielu naszych klientów nazywana po prostu herbatą ryżową. Bazą w genmaicha jest najczęściej herbata bancha. Genmaicha jest w Japonii popularną herbatą codzienną, która świetnie komponuje się z daniami kuchni japońskiej. Można czasem znaleźć herbatę genmaicha, w której bazą jest herbata sencha, jednak mocny smak prażonego ryżu zdominuje delikatną sencha. Dlatego lepszym wyborem jest klasyczna genmaicha, gdzie podstawą jest bancha. 


 

Najpopularniejsze owocowe i kwiatowe zielone herbaty z dodatkami

Na tym jednak herbaty zielone z dodatkami się nie kończą, bo przecież możliwości łączenia składników są niemal nieograniczone! Jeśli preferujesz herbatę o prostym składzie, spodoba Ci się Sencha Poziomka, zielona herbata z całymi poziomkami. Gdy chodzi o herbaty z bardziej rozbudowaną listą składników, spróbuj lekko pikantnego Małego Buddy lub orzeźwiającej Mocy Aloesu. Ta ostatnia to obecnie najpopularniejsza mieszanka. Być może dlatego, że zawiera tylko naturalne składniki! 

Polecamy także nasze unikalne, autorskie mieszkanki: Granat Grejpfrut lub Limonka Eukaliptus

Szukając dla siebie herbaty zielonej z dodatkiem warto sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie: kwiatowa czy owocowa? Jeśli owocowa: owoce tropikalne, czy owoce leśne?
Niezależnie od tego, jaka będzie Twoja odpowiedź, jest w czym wybierać! Jeżeli chcesz spróbować kilku popularnych mieszanek z tej kategorii, ale bez konieczności zakupu całego opakowania minimum 50 g, wybierz zestaw polecany herbat zielonych z dodatkami.

 

Co jest bazą herbat  zielonych z dodatkami?

Należy zastrzec, że prawie wszystkie herbaty z dodatkami, które w nazwie mają herbatę sencha, wytwarzane są na bazie chińskiej herbaty w stylu sencha. Tradycyjne japońskie herbaty sencha znajdą Państwo tutaj. Częstą bazą w mieszankach herbat zielonych z dodatkami jest chińska herbata zhen mei (chun mee). Radziej spotyka się w tej roli gunpowder.