KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Matcha iri Genmaicha

Matcha iri Genmaicha

Aromat:
     
(ocena: 4.45/5)
Smak:
     
(ocena: 4.36/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu

Matcha iri Genmaicha - „Herbata siedmiu szczęść" - mieszanka genmaicha, w której zawarte są ziarenka prażonego ryżu oraz Matcha. Powstała w wyniku zmieszania herbaty bancha z Shizuoki i matcha z Uji. Charakteryzuje ją intensywny zielony kolor, któremu towarzyszy mocny aromat, a także wyśmienity smak prażonego ryżu. Genmaicha jest najpopularniejszą spośród japońskich zielonych herbat pijanych w Polsce. Doskonała o każdej porze i do każdego z posiłków, orzeźwiająca. W Japonii, ze względu na swój mocny aromat i wyrazisty smak, raczej nie jest podawana do sushi. Doskonała do wszystkich pozostałych dań kuchni japońskiej, jak również na inne okazje.

Sposoby parzenia
3 g / 150 ml
80ºC
1- 1,5 min.
Parzyć przez ok. 1 - 1,5 min. wodą o temperaturze 80°C (ok. 5-10 min. po zagotowaniu).
Oceny i opinie
Ulubiona Genmaicha mojej żony. Wyraźnie smaczniejsza od pozostałych wersji tej herbaty.
Paweł Niewęgłowski | 08:28 | 30.03
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Piłam tą herbatę po raz pierwszy w sushi barze w Dublinie. Nie miałam wtedy pojęcia co to za herbata ale od początku się w niej zakochałam. Długo jej szukałam i wreszcie natrafiłam na nią tutaj. Wspaniały posmak prażonego ryżu, zapach cudowny - jeśli ktoś lubi takie zapachy. Dla mnie ideał herbaty!
Ewa Skorupińska | 07.03.2013
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Zielonkawy lekko mętny kolor z osadem. Zapach wędzonego ryżu intensywny. Smak mocno dymny, dość ostry, bez goryczki.Dla mnie super.
Ireneusz Gawłowski | 31.07.2012
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Prażony ryż czuć intensywnie, lekko słodkawy smak, ale dla mnie to akurat plus, Ten smak jest magiczny . Pachnie na całą kuchnię, wygląda jak wiosenna świeża trawa. Dla mnie zdecydowanie moja ulubiona ( obok Milk Oolonga) , jak dotąd pierwsze miejsce na mojej herbaliście.
Joanna Wielgopolan | 27.08.2011
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(3/5)
Głęboki smak, słodkawa za sprawą ryżu, którego nuta jednak przeważa. Ujmujący aromat rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Wyrazisty kolor. Dobra na popołudniowy tea time. Zdecydowanie jedna z ulubionych - polecam.
Paulina Szczepaniak | 09.08.2011
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Ciekawy aromat.. Ale to jest prażony ryż z herbatą, a nie herbata z prażonym ryżem. Smak bardzo dziwny;/ Czy Ja ją kupię ponownie ?? nie wiem.....
Przemysław Mieszkowski | 26.07.2011
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(3/5)
Aromat prażonego ryżu, intensywny, słodkawy i przyjemny. Natomiast smak mnie nie zachwycił. W znacznym stopniu było czuć prażone zboża, a smak samej herbaty nikły. Wolę czyste herbaty bez dodatków, wyróżniających się dodatków. Jestem w trakcie zapoznawania się z Kokeicha, która także posiada ryż, ale jego obecność w doskonały sposób równoważy smak herbaty, w tym jej goryczkę. Bardziej smakowało mi parzenie z większą ilością suszu i do minuty. Wtedy bardziej było czuć smak herbaty, lecz nadal przeważał prażony ryż i pszenica.
Patryk Nazimek | 15.03.2011
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(3/5)
Pyszna - oryginalny, wyrazisty smak, bardzo lubię tę ryżową nutę. Trzeba ją polecać!
Wojciech Janas | 21.01.2011
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Bardzo fajny delikatny smak i aromat. Polecam dla tych, którzy nie mają ochoty pić mocno aromatyzowanych herbat zielonych a jednocześnie nie przyzwyczaili się do aromatu herbat zielonych czystych. Warto spróbować.
Ewa Sław | 06.10.2010
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Niesamowity aromat i smak a także doskonała jakość. Wyrazista zielona barwa ( nie jak te podróbki z lokalnych sklepów ) Idealna herbata na rozpoczęcie dnia dodaje tej energii i jest bardzo zdrowa. Polecam dla początkujących \\\"herbaciarzy\\\", naprawdę warto !
Alan Klepacz | 08.05.2009
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(4/5)
Pełny, silny aromat i podobny smak - głównie za sprawą prażonego ryżu. Z tego też powodu słodkawa. Chyba dzięki sproszkowanej Matchy wywar nie jest żółtawy, ale dosyć zielony. Bardzo dobra na początek przygody z herbatą zieloną - u mnie spełniła tę rolę doskonale. Nie jest nijaka, a zarazem jej smak nie powinien nikogo drażnić.
Adrian Czapla | 14.08.2008
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test