TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Puszki do herbaty

(17 produktów)

 

Puszki na herbatę

 

Dobra herbata wymaga dobrego przechowywania. Nasze standardowe opakowania chronią jakość herbaty w stopniu wystarczającym, ale pod względem estetyki i trwałości nie mogą się równać puszkom. Dlatego też w naszym sklepie znajdziecie duży wybór puszek w różnych rozmiarach i wzorach. 

 

Jaką puszkę wybrać?

Puszka na herbatę nie jest rzeczą nową, ani nie jest wytworem kultury Zachodu. Już od setek lat w Chinach wykorzystywane były cynowe puszki na herbatę. Większość tych puszek miała okrągłe pokrywki i okrągłe otwory – tylko ten kształt zapewnia idealne dopasowanie. Dlatego dla najlepszego zamknięcia herbaty polecamy właśnie puszki okrągłe. Niektóre okrągłe puszki mają podwójną pokrywkę, która zapewnia herbacie jeszcze lepszą izolację od czynników zewnętrznych. 

Kwadratowe puszki nie zapewniają aż tak dobrego zachowania świeżości, ale ich kształt może sprawiać, że są łatwiejsze w przechowywaniu lub lepiej prezentują się na półce. 

 

Jak przechowywać herbatę? Puszka czy słoik? 

Herbata wymaga przechowywania z jak najmniejszym dostępem powietrza, z dala od mocnych zapachów, z dala od źródeł ciepła. Jest też bardzo czuła na promienie słoneczne. Dlatego słoik jest bardzo złym naczyniem do przechowywania herbaty, a sklepy prezentujące swoje herbaty w słojach popełniają duży błąd. Jeśli decydujecie się na przechowywanie herbaty w słoiku, to musi on być zamknięty w szafce.
 

Puszka jako prezent

Puszka na herbatę jest na pewno świetnym pomysłem na upominek dla każdego herbaciarza. Szczególnie, jeśli w parze z nią idzie sama herbata! Ponieważ puszki mają wiele wzorów, kolorów i kształtów, można je dobrać indywidualnie pod osobę, której prezent wręczamy.