TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Herbaty i zioła relaksujące

(36 produktów)

Herbaty i zioła na uspokojenie | Herbata i zioła relaksujące

 

Prezentowane tu herbaty i zioła są wyjątkowym sposobem na chwilę relaksu z kubkiem pysznego naparu. Zioła o właściwościach uspokajających, takie jak melisa, lawenda czy męczennica cielista, nie tylko kuszą smakiem, ale także łagodzą nerwy, wspierają zdrowy sen i redukują stres.
 

Chwile stresu, znużenia czy potrzeby wyciszenia są idealnymi momentami, by sięgnąć po herbaty relaksacyjne. Przygotuj filiżankę przed snem, by zanurzyć się w błogim relaksie, lub w trakcie intensywnego dnia, aby odnaleźć chwilę spokoju.
 

1. Zioła na uspokojenie - jak działają, przykłady ziół na uspokojenie

Oto zioła na uspokojenie, które znajdziesz w naszej ofercie: 

  • Melisa: Mistrz łagodzenia napięcia nerwowego, o delikatnym cytrynowym smaku, pomagająca osiągnąć głęboki relaks.

  • Lawenda: Klasyczna roślina o intensywnym aromacie, poprawiająca nastrój i działająca relaksująco na układ nerwowy.

  • Męczennica Cielista (Passiflora): Zioło używane od wieków w łagodzeniu niepokoju i bezsenności, wspierające utrzymanie spokoju psychicznego.

  • Honeybush: Krewny rooibosa, znany ze swoich właściwości rozluźniających. Delikatny smak z nutą miodu, idealny dla miłośników słodszych tonów, przynoszący korzyści dla umysłu.

  • Rooibos Zielony BIO: Charakteryzuje się łagodnym smakiem i bogactwem antyoksydantów, wspierających zdrowie psychiczne i fizyczne.
     

2. Herbaty na uspokojenie - herbaty GABA

Jeśli chcesz zrelaksować się przy czarce herbaty spróbuj herbat GABA. Herbaty GABA zyskały wyjątkową popularność nie tylko dzięki  wyjątkowemu smakowi, ale przede wszystkim dzięki swoim właściwościom. Ta kategoria herbat wyróżnia się wysoką zwartością GABA - czyli kwasu γ-aminomasłowego. GABA wykazuje właściwości uspokajające, łagodzące stres, wspierające równowagę nerwową, oraz potencjalnie poprawiające jakość snu.
 

3. Relaksująca moc ceremonii herbacianej. 

Wybierając i przygotowując herbatę, skupiamy się na drobiazgach. Obserwujemy liście, czujemy ich aromat, pilnujemy temperatury wody. To ćwiczenie uważności, które pomaga oderwać się od zewnętrznych bodźców i skoncentrować na obecnej chwili.  To moment, w którym nasze myśli się uspokajają, a umysł staje się klarowny. 

Zatem, poprzez ceremonię parzenia herbaty nie tylko czerpiemy z dobrodziejstw naturalnych składników, ale także doświadczamy relaksacyjnej mocy rytuału.