TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Męczennica cielista (Passiflora)

susz passiflory cielistej

Męczennica cielista (Passiflora)

Męczennica cielista (Passiflora incarnata) - to roślina znana także pod nazwami passiflora cielista i Męczennica Pańska (budowę jej kwiatów porównano do narzędzi Męki Pańskiej). 


Jeśli często odczuwasz niepokój, masz problemy z zasypianiem, a na co dzień towarzyszy Ci duży poziom stresu wybierz nasz susz z męczennicy i przygotuj prozdrowotną herbatkę o słodkim smaku i przyjemnym aromacie. 

 

Męczennica ziele - właściwości naparu:

Passiflora cielista jest bogatym źródłem flawonoidów, fitosteroli, karotenoidów. Dodatkowo zawiera śladowe ilości olejków eterycznych.

 

Napar z męczennicy - działanie i korzyści zdrowotne

Ziele męczennicy działa uspokajająco na ośrodkowy układ nerwowy, rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit, macicy, naczyń krwionośnych i może przyczyniać się do nieznacznego obniżenia ciśnienia krwi. Passiflora wykazuje również działanie przeciwbólowe i przeciwskurczowe (znalazła zastosowanie w chorobie Parkinsona, padaczce, histerii oraz w nerwobólach).

 

W jakich sytuacjach warto sięgać po męczennicę cielistą?

Herbata z męczennicy cielistej stosowana jest w stanach niepokoju, bezsenności i rozdrażnieniu. Pomocniczo polecana jest u osób mających problemy z zasypianiem i w celu łagodzenia skurczów mięśni; w astmie, w stanach skurczów jelit na tle nerwowym oraz bólach głowy.

 

W jaki sposób zaparzyć męczennicę cielistą?

Napar z męczennicy przygotowuje się używając 2 g ziela (2 łyżeczki) na 250 ml wody. Przygotowany susz zalewamy wrzącą wodą i parzymy przez około 10 minut. Passiflorę można stosować w porcji ok. 2 g, 3-4 razy dziennie - maksymalna dzienna dawka to 8 g.

 

Przeciwwskazania:

Naparu z passiflory nie powinny pić kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Powinno unikać się prowadzenia pojazdów oraz łączenia jej z innymi środkami uspokajającymi i nasennymi. 

 

*Przed spożyciem ziół, szczególnie w przypadku osób przyjmujących różnego rodzaju leki, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Kraj pochodzenia: Włochy

Parzenie
2 g/250 ml
96℃
10 minut
1 parzenie
przeglądane