TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Herbata z jaśminem i herbata jaśminowa

(6 produktów)

Herbata jaśminowa


Przez herbatę jaśminową najczęściej rozumiana jest zielona herbata aromatyzowana płatkami jaśminu chińskiego, najczęściej odmian Jasminum officinale i Jasminum sambac. Trzeba zaznaczyć, że są to inne rośliny niż jaśminowiec rosnący w Polsce (Philadelphus coronarius L.), popularnie nazywany jaśminem. Tradycyjny proces aromatyzacji herbaty jaśminem polega na wielokrotnym dodawaniu świeżych kwiatów jaśminu do liści herbaty. Aby osiągnąć intensywny aromat jaśminu niektórzy producenci dodają nowe kwiaty jaśminu aż 7 razy, za każdym razem wyrzucając stare kwiaty. Tradycyjnie zielona herbata jaśminowa nie powinna mieć w składzie kwiatów jaśminu, ponieważ po oddaniu swojego aromatu, nie wnoszą one już niczego nowego z wyjątkiem aspektów wizualnych. Herbata jaśminowa nazywana jest po chińsku moli hua cha (茉莉花茶) lub xiang pian (香片). Herbata jaśminowa jest produkowana głównie w Chinach, ale w małych ilościach powstaje też na Tajwanie czy w Wietnamie. Jaśminem mogą być aromatyzowane także herbaty białe. W naszej ofercie zawsze staramy się mieć kilka wariantów herbaty jaśminowej. Standardowa herbata jaśminowa ma intensywny smak i dobrze sprawdza się podawana do dań kuchni azjatyckiej. Jasmine Chulan to zielona herbata jaśminowa wysokiej klasy, gdzie za bazę wykorzystano naprawdę dobrej jakości zieloną herbatę, której smak wyraźnie przebija się przez aromat jaśminu. Chętnie wybierana przez wymagających klientów, kawiarnie specialty, a nawet restaurację z gwiazdką Michellin! 


 

Korzyści zdrowotne z picia herbaty jaśminowej


Olejek jaśminowy jest chętnie używany w aromaterapii. Wykazano, że jego zapach działa kojąco na nerwy, a nawet powoduje takie fizyczne reakcje jak spowolnienie akcji serca i obniżenie ciśnienia. W dłuższej perspektywie czasowej może też obniżyć poziom cholesterolu. Japończycy znani są jako jedna z najbardziej długowiecznych nacji na świecie, a wśród Japończyków prym pod tym względem wiodą mieszkańcy Okinawy. Niektórzy twierdzą, że jednym z kluczy do długowieczności mieszkańców Okinawy jest jaśminowa herbata zielona, nazywana tam sanpin cha. Herbata jaśminowa zachowuje wszystkie prozdrowotne właściwości herbaty zielonej: katechiny o działaniu antyoksydacyjnym i wspomagające przemianę materii, relaksującą L-teaninę i pobudzającą kofeinę. Regularne picie herbaty jaśminowej redukuje ryzyko cukrzycy, chorób serca i niektórych typów nowotworów. Jaśminowa herbata zawiera małe ilości fluoru, które chronią zęby. Zielona jaśminowa herbata redukuje nieprzyjemny zapach z ust.


 

Herbaty z dodatkiem jaśminu


W tej kategorii znajdziecie nie tylko klasyczne herbaty jaśminowe, ale także mieszanki, w których składzie można znaleźć kwiaty jaśminu. Wielką popularnością cieszy się herbata Earl Grey z dodatkiem płatków jaśminu, czyli Earl Grey Imperial. Jaśmin znajdziecie też w jednej z naszych  najpopularniejszych herbat zielonych z dodatkami – kwiatowej Sencha Sakura. 


 

Herbata z kwiatów jaśminu


Osobnym typem herbatki jaśminowej jest napar z kwiatów jaśminu. To lekka, łagodna herbatka bezkofeinowa, która polecana jest przy bezsenności, stanach depresyjnych i problemach z układem moczowym. Kwiaty jaśminu mogą też być dodatkiem do innych herbat, nadając im delikatnego kwiatowego aromatu i zwiększając atrakcyjność wizualną.