Herbata z imbirem
(12 produktów)Jesteś w: Herbata imbirowa
Herbata z imbirem | Herbatka imbirowa
Korzeń imbiru zawiera wiele związków biologicznie czynnych (np. olejki eteryczne, gingerol), które wspomagają pracę mózgu, wspierają odtruwanie organizmu przez wątrobę i produkcję enzymów trawiennych w układzie pokarmowym. W rodzinie imbirowatych występuje ok. 140 gatunków, z których najpopularniejszym jest imbir lekarski - występuje jako przyprawa lub składnik kosmetyków. Imbir jest przyprawą bardzo popularną szczególnie w kuchni azjatyckiej.
Imbir - właściwości herbaty z imbirem
Jak działa herbata z imbirem? Na to pytanie można odpowiedzieć na wiele sposobów. Imbir lekarski zawiera składniki o działaniu antywirusowym, sprzyja w leczeniu przeziębień, infekcji, schorzeń stawów czy migreny. Dodatkowo imbir pomaga zwalczać nudności (np. te spowodowane chorobą lokomocyjną), a także działa rozgrzewająco.
Imbir - przeciwwskazania do stosowania.
Nie zaleca się spożywać imbiru w przypadku hemofilii, wrzodów żołądka, wrzodów dwunastnicy, refluksu żołądkowo-przełykowego. Nie jest również wskazane stosowanie imbiru kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Imbir może szkodzić rozwojowi płodu, zmieniać smak pokarmu, a także powodować problemy żołądkowe u dziecka.
Herbata z imbirem
W naszym sklepie można zakupić wiele gotowych mieszanek z imbirem; czarnych (np. indyjski specjał, chai masala), zielonych (sencha imbir i cytryna), czy owocowych (imbir mango). Można kupić również Yogi Tea, która jest mieszanką przypraw korzennych (zawiera korzeń imbiru, kardamon, goździki, czarny pieprz, cynamon) i fantastycznie pasuje do herbaty zimowej (czarna herbata z imbirem, ulubionym sokiem, np. malinowym, miodem, cytryną, goździkami i pomarańczą).
Herbata imbirowa - przepis
Poza gotowymi mieszankami z imbirem można również samodzielnie stworzyć własną herbatę imbirową. Wystarczy zaparzyć ulubioną herbatę (np. czarną keemun) albo dowolne zioło (np. lipę lub czystek) i dodać do niej gotowego soku imbirowego lub kawałek korzenia imbiru. Można ją również ugotować, najpierw w wodzie zagotować trochę startego, lub pokrojonego imbiru, a następnie do naparu z imbiru dorzucić trochę liści ulubionej herbaty sypanej.