TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Zaparzacze do herbaty i ziół - sitka, kulki, filtry

(25 produktów)

Jesteś w: Zaparzacze do herbaty

 

Zaparzacze do herbaty i ziół

Znajdziesz tutaj różnego rodzaju akcesoria, które pomogą Ci zaparzyć liściastą herbatę. Zaparzacz do herbaty w formie sitka, kulki, papierowych filtrów. Wszystko, co umożliwi przygotowanie pysznej herbaty. 

 

Jaki jest najlepszy zaparzacz do herbaty?

Po pierwsze, zalecam wybór zaparzacza o odpowiednio dużej pojemności, co umożliwi liściom herbaty pełne rozwinięcie się i przełoży się na bogatszy smak naparu. Dodatkowo, ważne jest, aby zaparzacz był wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co zagwarantuje jego trwałość i możliwość długotrwałego użytkowania. Kolejnym istotnym aspektem jest gęstość siatki w zaparzaczu. Jeśli planujesz parzyć drobne herbaty, zioła lub rooibosy, warto wybrać zaparzacz z bardzo gęstą siateczką, zapewniającą skuteczną filtrację i pełne uwalnianie aromatów. 
 

Sitka do herbaty

Zaparzacz do herbaty w kształcie koszyczka wykonanego z metalowej siateczki jest najpopularniejszym i najprostszym akcesorium do parzenia herbaty. Sitko może być wykorzystane do przelania przez nie naparu i odcedzenia liści, lub jako koszyczek na liście zanurzony w wodzie, wyjmowany w chwili zakończenia parzenia. O czym warto pamiętać wybierając sitko do herbaty? Przede wszystkim powinno ono być wystarczająco duże, aby liście mogły się w nim swobodnie rozwijać. Po drugie musi być wykonane z dobrego materiału. Szczególnie polecamy zaparzacz z długą metalową rączką (stalowy zaparzacz), który spełnia wszystkie te wymogi, jest bardzo trwały, a do tego łatwy w utrzymaniu w czystości. Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę naczynie, w którym dane sitko będzie używane. 
 

Zaparzacze do herbaty – kulki

Zaparzacz w kształcie kulki dobrze nadaje się do szybkiego zaparzania herbaty tam, gdzie nie mamy miejsca na wykorzystanie czajniczków lub innych zaparzaczy. Wybierając tego typu zaparzacz, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę to, jaką herbatę będziemy w nich parzyć. Małe zaparzacze nadadzą się tylko do herbat o drobnych liściach, które nie rozwijają się w czasie parzenia. Dlatego polecamy zaparzacze kulki o większej średnicy. Są one bardziej uniwersalne. W naszym sklepie znajdziecie zarówno kulki na łańcuszku, jak i te z metalowym uchwytem, otwierane jak kleszcze. 
 

Inne zaparzacze do herbaty

Zachęcamy do zapoznania się z zaparzaczem do herbaty Teamaker Wizard. To narzędzie bardzo proste i wygodne w obsłudze, a przy tym pozwalające zaparzyć każdą herbatę. Aby wylać napar, wystarczy postawić zaparzacz na dzbanku lub kubku. Jego uniesienie natychmiast blokuje wylewanie naparu. Magia! TeaMaker pozwala na przygotowanie ok. 450 ml twojego ulubionego naparu. 
 

Specyficznym, bardziej tradycyjnym typem zaparzacza do herbaty jest chiński gaiwan, czyli czarka z pokrywką. Bajecznie prosty w swojej budowie, bardzo uniwersalny i minimalistyczny. O gaiwanie więcej dowiesz się z naszego artykułu na blogu

Profesjonaliści w przemyśle herbacianym stosują do oceny herbaty tzw. zestawy kiperskie, czyli kubek z pokrywką i miseczkę. Zaparzacz ten nadaje się jednak także do codziennego przygotowania herbaty dla jednej osoby.

Oczywiście herbatę można też parzyć w dzbanku z zaparzaczem lub w kubku z zaparzaczem
 

Filtry papierowe

Niechlorowane filtry papierowe pozwolą Ci zrobić ze swojej ulubionej herbaty liściastej herbatę w torebkach. Filtry te doskonale nadają się do parzenia ziół o bardzo drobnych liściach – na przykład rooibosów. Gwarantujemy, że niczego nie przepuszczą do naparu. Papierowe filtry dostępne są w trzech rozmiarach, więc można dopasować je do filiżanki, kubka, czajniczka lub dzbanka. Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są torebki w średnim rozmiarze, czyli filtry T-sac 2