TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Zaparzacz do herbaty

(27 produktów)

Jesteś w: Zaparzacze do herbaty

 

Zaparzacze


Znajdziecie tutaj różnego rodzaju akcesoria, które pomogą Wam zaparzyć liściastą herbatę. 
 

Sitka do herbaty


Zaparzacze w formie koszyczków wykonanych z metalowej siateczki są najpopularniejszymi i najprostszymi akcesoriami. Sitko może być wykorzystane do przelania przez nie naparu i odcedzenia liści, lub jako koszyczek na liście zanurzony w wodzie, wyjmowany w chwili zakończenia parzenia. O czym warto pamiętać wybierając takie sitko? Przede wszystkim powinno ono być wystarczająco duże, aby liście mogły się w nim swobodnie rozwijać. Po drugie musi być wykonane z dobrego materiału. Szczególnie polecamy zaparzacz z długą metalową rączką, który spełnia wszystkie te wymogi, jest bardzo trwały, a do tego łatwy w utrzymaniu w czystości. Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę naczynie, w którym dane sitko będzie używane. 
 

Zaparzacze – kulki


Zaparzacze w kształcie kulek dobrze nadają się do szybkiego parzenia liściastych herbat tam, gdzie nie mamy miejsca na wykorzystanie czajniczków lub innych zaparzaczy. Wybierając tego typu zaparzacz, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę to, jaką herbatę będziemy w nich parzyć. Małe zaparzacze nadadzą się tylko do herbat o drobnych liściach, które nie rozwijają się w czasie parzenia. Dlatego polecamy zaparzacze kulki o większej średnicy. Są one bardziej uniwersalne. W naszym sklepie znajdziecie zarówno kulki na łańcuszku, jak i te z metalowym uchwytem, otwierane jak kleszcze. 
 

Inne zaparzacze


Zachęcamy do zapoznania się z zaparzaczem Teamaker Wizard. To narzędzie bardzo proste w obsłudze, a przy tym pozwalające zaparzyć każdą herbatę. Aby wylać napar, wystarczy postawić zaparzacz na dzbanku lub kubku. Jego uniesienie natychmiast blokuje wylewanie naparu. Magia! 

Specyficznym, bardziej tradycyjnym typem zaparzacza jest chiński gaiwan, czyli czarka z pokrywką. Bajecznie prosty w swojej budowie, bardzo uniwersalny i minimalistyczny. O gaiwanie więcej dowiesz się z naszego artykułu na blogu

Profesjonaliści w przemyśle herbacianym stosują do oceny herbaty tzw. zestawy kiperskie, czyli kubek z pokrywką i miseczkę. Zaparzacz ten nadaje się jednak także do codziennego przygotowania herbaty dla jednej osoby.

 

Filtry papierowe


Niechlorowane filtry papierowe pozwolą Ci zrobić ze swojej ulubionej herbaty liściastej herbatę w torebkach. Filtry te idealnie nadają się do parzenia ziół o bardzo drobnych liściach – na przykład rooibosów. Gwarantujemy, że niczego nie przepuszczą do naparu. Papierowe filtry dostępne są w trzech rozmiarach, więc można dopasować je do filiżanki, kubka, czajniczka lub dzbanka. Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są torebki w średnim rozmiarze, czyli filtry T-sac 2