TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Termosy do herbaty, kubki termiczne

(18 produktów)

 

Termosy na herbatę i kawę 


Dobrą herbatę chciałoby się pić wszędzie. Nie wszędzie można jednak wygodnie zaparzyć herbatę. Nie wszędzie jest na to miejsce i czas. W takich miejscach i w takim czasie pomocne są termosy i kubki termiczne do herbaty. Kubki termiczne to wspaniały sposób na poranną herbatę, którą nie zawsze zdążymy wypić w domu, ale dzięki nim możemy wybić ją w drodze do pracy lub na uczelnię. Będąc już w pracy – szczelny termiczny kubek także może się przydać, bo wiele miejsc pracy nie pozwala na picie z otwartych naczyń, ze względu na bezpieczeństwo pracowników i urządzeń. 

Termosy i kubki przydadzą się też entuzjastom aktywnego stylu życia – herbata najlepiej smakuje w naturze! Dobra herbata na szczycie góry? Nie ma problemu! Odpowiedni termos utrzyma ciepło wystarczająco długo, żeby cieszyć się ciepłą herbatą nawet po wielogodzinnej wędrówce. Termos czy kubek można oczywiście wziąć też na przechadzkę po mieście, aby wypić herbatę na ławce w parku.

 

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie kubka termicznego lub termosu?


Najważniejszą kwestią jest szczelność. Nie chcielibyśmy przecież, żeby nieszczelność spowodowała oparzenia, zalanie bagażu lub poplamienie ubrania! Dlatego trzeba zwrócić uwagę na solidne wykonanie zamknięcia, najlepiej z blokadą niekontrolowanego otwarcia w przypadku kubków termicznych. Następny ważny czynnik to zdolność do utrzymania temperatury. Po wlaniu wrzątku, dobre termosy utrzymają wysoką temperaturę (70-80°C) nawet po 6-8 godzinach, a herbata czy kawa może pozostać ciepła (50-60°C) nawet do 24 godzin! To samo dotyczy wody zimnej. Kiedy latem wlejemy zimny napój do termosu czy kubka, to w dobrej klasy naczyniu utrzyma on niską temperaturę przez bardzo długi czas. Ponieważ termosy i kubki wykorzystywane są często w trudnych warunkach i narażone są na uszkodzenia, bardzo istotna jest ich wytrzymałość. Zwróćmy uwagę na jakość zastosowanych materiałów oraz na jakość wykonania, jak na przykład dopasowanie elementów. Na decyzję o zakupie często największy wpływ ma aspekt estetyczny. Pamiętajmy, że nie powinno to być najważniejsze kryterium, ale jednocześnie warto wybrać taki kubek lub termos, z którego będziemy korzystać z przyjemnością, bo po prostu nam się podoba. 

 

 

Termosy i kubki termiczne Zojirushi


Z naszego doświadczenia wynika, że nieliczne kubki i termosy spełniają powyższe wymagania. Wśród tych nielicznych zdecydowanie należy wymienić japońską markę o ponad 100 latach doświadczenia, czyli Zojirushi, którą wprowadziliśmy do sprzedaży w naszym sklepie dopiero po długich testach produktów wielu firm. Produkty Zojirushi wykonane są w większości z bardzo wysokiej jakości stali nierdzewnej, a elementy z tworzyw sztucznych nie zawierają BPA, a na niektórych powierzchniach stosowane są antybakteryjne powłoki z jonami srebra. Uważamy kubki Zojirushi także za jedne z najładniejszych na rynku. Jesteśmy przekonani, że termosy i kubki Zojirushi to jakość, za którą warto zapłacić więcej niż w przypadku standardowych produktów tego typu. 
 

 

Termos na gorącą wodę – do wykorzystania w tradycyjnym parzeniu


Termosy można wykorzystywać także do przetrzymywania wody, którą będziemy używać do tradycyjnego zalewania herbaty w czajniczku, kubku czy gaiwanie. W ten sposób możemy przeprowadzić sesję gongfu cha w plenerze, lub po prostu uniknąć ponownego gotowania wody na kolejne parzenie herbaty. Z termosów korzystają tak szczególnie chętnie wielbiciele yerba mate, aby móc wielokrotnie zalewać susz wodą o stałej i odpowiedniej temperaturze.