TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

herbata Pu-erh z dodatkami

(8 produktów)

Jesteś w: Herbaty Pu-erh z dodatkami

 

Herbata Pu-erh z dodatkami

 

Pu-erh – co to jest?


Herbata pu-erh, czasem spotykana w Polsce pod błędną nazwą „czerwona herbata”, to fermentowana herbata z prowincji Yunnan w południowo-wschodnich Chinach, znana ze swojego specyficznego, ziemistego i słodkawego smaku, a także wielu właściwości pro-zdrowotnych, wśród których najczęściej przytacza się pozytywny wpływ na przemianę materii i wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej. 


Jak powstaje pu-erh?


Pu-erh w swojej najpowszechniejszej wersji (dojrzały / shu) przechodzi dojrzewanie mikrobiologiczne w dużych stosach, przy udziale drobnoustrojów, w podwyższonej temperaturze i wilgotności. Proces ten trwa około 4 tygodnie. Po tym czasie herbata pu-erh powinna „odpocząć” przez co najmniej pół roku, aby jej smak się ustabilizował i wytraciła nieprzyjemne aromaty fermentacji. Wytwarzany jest tylko w Yunnanie, głównie z wielkolistnej odmiany szczepu herbacianego. 
 

Właściwości herbaty pu-erh 


Na Zachodzie pu-erh zdobył sławę w dużej mierze dzięki potwierdzonym naukowo działaniem na ludzki organizm. Przyspiesza on metabolizm lepiej niż jakakolwiek inna herbata i w małym zakresie ma zdolność rozbijania tkanki tłuszczowej. Tak jak herbata czarna zawiera wiele silnych przeciwutleniaczy, a niedawne badania sugerują także wzmacnianie odporności przeciw niektórym szczepom wirusów. Należy jednak pamiętać, że wszystkie właściwości prozdrowotne herbat są raczej delikatne i nie należy używać ich jako lekarstw. Mogę być natomiast dobrym uzupełnieniem zdrowego stylu życia i odpowiedniej diety. Nie dajcie się więc złapać na propagandę „czerwonej herbaty” jako cudownego panaceum!
 

Polecane herabty pu-erh z dodatkami


W tym dziale znajdziecie herbaty pu-erh z dodatkami i aromatami. Szczególnie udane jest  naszym zdaniem połączenie pu-erh z truskawkami. Chińska Wiśnia, czyli bardzo aromatyczna herbata pu-erh z dodatkiem wiśni i róży jest bestsellerem już od wielu lat, podobnie jak Pu-erh Fitness – z yerba mate, jabłkiem, trawą cytrynową i różą. Jeśli szukacie nietypowych połączeń smakowych, to pozytywnie zaskoczy Was Pu-erh Goji z domieszką chilli! Oczywiście wiemy, że trudno się zdecydować – dlatego umożliwianie też spróbowania małej ilości najpopularniejszych herbat pu-erh z dodatkami w zestawie polecanym
 

Jak parzyć herbatę pu-erh?


Jednym z niewątpliwych plusów pu-erhów jest łatwość parzenia. Wszystkie można po prostu zalewać wrzątkiem i parzyć w stylu europejskim przez kilka minut. Sugerujemy użycie około 4 gramów liści na 250 ml (standardowa szklanka lub nieduży kubek) i parzenie przez 1-3 minuty, w zależności od tego jaką moc się preferuje. Jedną porcję liści herbaty pu-erh można zalać więcej niż raz. drugie parzenie powinno być co najmniej o połowę dłuższe niż pierwsze. 

Tutaj znajdziecie klasyczne herbaty pu-erh bez dodatków.
Więcej o herbacie pu-erh dowiecie się z naszego artykułu wprowadzającego.