TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Dziurawiec

Dziurawiec zwyczajny ziele

Dziurawiec

Dziurawiec Zwyczajny  (Hypericum perforatum) -  nazywany również ziołem świętojańskim, to niezwykła roślina, której dobroczynne właściwości od wieków cenione są na całym świecie. Nasza herbatka z dziurawca to źródło bogactwa naturalnych substancji prozdrowotnych, które wspierają nie tylko układ pokarmowy, ale także nerwowy i odpornościowy, pomagając utrzymać harmonię organizmu.
 

Dziurawiec zwyczajny - jakie składniki aktywne są w dziurawcu?

Dziurawiec zwyczajny to prawdziwa kopalnia cennych składników aktywnych, takich jak hyperycyna, hyperozyd, rutyna, kwercetyna i olejek eteryczny. Te naturalne substancje nie tylko wspierają trawienie i działają rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego oraz drogi żółciowe, ale również posiadają właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i regenerujące.
 

Właściwości dziurawca - na co pomaga dziurawiec? 

Napar z dziurawca zwyczajnego ma wielokierunkowe korzyści dla zdrowia. Działa nie tylko poprzez wspomaganie trawienia i rozkurcz mięśni, ale także przez łagodzenie stanów zapalnych. Olejek eteryczny zawarty w dziurawcu może być skuteczny w leczeniu oparzeń, odleżyn oraz stanów zapalnych jamy ustnej.
 

Właściwości przeciwdepresyjne dziurawca

Najnowsze badania potwierdzają, że dziurawiec zwyczajny wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez zwiększenie ilości serotoniny w mózgu. Serotonina, neuroprzekaźnik związany z poprawą nastroju i kontrolą emocji, jest zwiększana poprzez hamowanie wychwytu zwrotnego serotoniny. To może skutkować poprawą nastroju i zmniejszeniem objawów depresji.

Należy jednak pamiętać o istniejącym ryzyku interakcji z lekami przeciwdepresyjnymi. W przypadku depresji zaleca się konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji dziurawcem.
 

Jak parzyć dziurawiec? 

2 łyżki suszu (około 5 g) zalać wrzątkiem i parzyć przez 20 minut pod przykryciem.
Polecamy spożywanie herbatki po pół szklanki, 3 razy dziennie. 
 

Przeciwwskazania do stosowania dziurawca

Naparu z dziurawca nie powinny spożywać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Dodatkowo, dziurawiec może zwiększać wrażliwość skóry na światło słoneczne, co może prowadzić do podrażnień skóry lub oparzeń. Istnieje również ryzyko interakcji z niektórymi lekami, dlatego zawsze zaleca się skonsultowanie spożycia dziurawca z lekarzem, zwłaszcza w przypadku przyjmowania innych leków.
 

*Przed spożyciem ziół, zwłaszcza w przypadku osób przyjmujących różnego rodzaju leki, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. 

Parzenie
5 g / 500 ml
96°C (wrzątek)
20 minut (pod przykryciem)
przeglądane