TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Dziurawiec

Dziurawiec Zwyczajny ziele

Dziurawiec
NOWOŚĆ

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum) - to dobroczynna bylina porastająca łąki i polany, znana także pod nazwą ziele świętojańskie. Nasza herbatka z dziurawca składa się z suszu tej rośliny, który jest bogaty w cenne substancje prozdrowotne.
 

Dziurawiec zwyczajny - składniki prozdrowotne.

Dziurawiec zwyczajny to skarbnica cennych składników aktywnych, takich jak hyperycyna, hyperozyd, rutyna, kwercetyna i olejek eteryczny. Te naturalne substancje wspierają układ pokarmowy, nerwowy i odpornościowy, pomagając utrzymać równowagę organizmu.
 

Dziurawiec - na co pomaga?

Napar z Dziurawca Zwyczajnego wspomaga trawienie, działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i drogi żółciowe. Dodatkowo, dzięki właściwościom przeciwzapalnym, antyseptycznym i regenerującym olejku eterycznego zawartego w dziurawcu, może być stosowany w leczeniu oparzeń, odleżyn, a także stanów zapalnych jamy ustnej. 
 

Właściwości przeciwdepresyjne dziurawca.

Najwięcej badań dotyczących dziurawca dotyczy jego działania przeciwdepresyjnego. Dziurawiec zwyczajny działa głównie poprzez zwiększenie ilości serotoniny w mózgu. Serotonina jest neuroprzekaźnikiem związanym z poprawą nastroju i kontrolą emocji. Dziurawiec zwyczajny hamuje wychwyt zwrotny serotoniny, co oznacza, że zwiększa ilość serotoniny dostępnej dla komórek nerwowych, co może poprawić nastrój i zmniejszyć objawy depresji.

Trzeba jednak wspomnieć, że istnieje znaczące ryzyko interakcji między dziurawcem a lekami przeciwdepresyjnymi. Dlatego, w przypadku depresji, zawsze zaleca się skonsultowanie przyjmowania dziurawca z lekarzem.
 

Jak przygotować herbatkę z dziurawca?

Napar z dziurawca przygotowuje się używając 2 łyżek suszu (około 5 g), które zalewamy 2 szklankami wrzątku. Całość parzymy przez 20 minut pod przykryciem. Herbatkę polecamy pić po pół szklanki, 3 razy dziennie.
 

Przeciwwskazania do stosowania dziurawca.

Naparu z dziurawca nie powinny pić kobiety w ciąży i karmiące piersią. Dziurawiec może zwiększać wrażliwość skóry na światło słoneczne, co może prowadzić do podrażnień skóry lub oparzeń. Dziurawiec może wchodzić w interakcje z wieloma lekami, w tym z lekami przeciwdepresyjnymi, lekami przeciwzakrzepowymi, antybiotykami, lekami przeciwpadaczkowymi i innymi.

*Przed spożyciem ziół, szczególnie w przypadku osób przyjmujących różnego rodzaju leki, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parzenie
5 g / 500 ml
96°C (wrzątek)
20 minut (pod przykryciem)
przeglądane