TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Schizandra (Cytryniec Chiński)

owoce Cytryńca Chińskiego

Schizandra (Cytryniec Chiński)

Schizandra (Cytryniec Chiński) - Od starożytności w Chinach uważa się, że owoce Cytryńca (Schisandra Chinensis)  przedłużają życie i zwiększają siły witalne człowieka w starości. W języku chińskim nazwa Wu-Wei-Zi oznacza owoc o pięciu smakach. Nazwa ta określa charakterystykę smaku owocu Cytryńca. Okrywa owocu jest słodka, miąższ kwaśny, nasiona gorzkie i cierpkie, a w miarę przechowywania owoc nabiera słonawego posmaku.  Owoce zawierają dużo witaminy C i E.

Cytryniec chiński zaliczany jest do adaptogenów - grupy substancji, które pomagają organizmowi radzić sobie ze stresem, przeciwdziałając jego negatywnym skutkom. Te naturalne substancje są znane ze swojej zdolności do dostosowywania się do różnych sytuacji i wspierania homeostazy (równowagi) organizmu.

 

Cytryniec chiński i jego działanie:

 • Aktywność przeciwbakteryjna: Ekstrakty z jagód cytryńca chińskiego wykazały działanie przeciwbakteryjne przeciwko wielu rodzajom bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, włączając w to Escherichia coli, Bacillus cereus, Enterobacter aerogenes, Serratia marcescens i Micrococcus luteus.
   
 • Przeciwnowotworowe właściwości: Badania na komórkach wykazały, że Schizandra może działać przeciwnowotworowo. Składniki jej ekstraktów, takie jak lignany, triterpenoidy, kwasy fenolowe i flawonoidy, hamują proliferację komórek nowotworowych, powodują zatrzymanie cyklu komórkowego oraz indukują apoptozę (śmierć komórek). Te właściwości czynią ją obiecującym związkiem w walce z różnymi rodzajami nowotworów.
  Potrzeba jednak więcej badań na żywych orgaznizamch, aby jednoznacznie potwierdzić działanie Cytryńca Chińskiego na nowotwory.
   
 • Właściwości przeciwutleniające: Schizandra jest bogata w substancje przeciwutleniające, takie jak witamina C i E oraz flawonoidy. Te związki neutralizują wolne rodniki, które mogą uszkadzać komórki i DNA.
   
 • Wspieranie układu nerwowego: Cytryniec chiński działa na korzyść układu nerwowego poprzez zwiększenie aktywności enzymów antyoksydacyjnych, chroniąc neurony przed stresem oksydacyjnym. Dodatkowo, schizandra wpływa na poziomy neuroprzekaźników, takich jak dopamina, serotonina i GABA, co może poprawić nastrój, koncentrację i ogólną funkcję umysłową.
   
 • Wspieranie układu pokarmowego:  Schizandra wspiera układ pokarmowy poprzez redukcję stanów zapalnych i poprawę przepuszczalności jelit. Składniki aktywne cytryńca chińskiego wspierają zdrową florę jelitową, co może pomóc w utrzymaniu zdrowego układu pokarmowego.
   
 • Regulacja poziomu cukru i cholesterolu we krwi: Cytryniec chiński pomaga w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru i cholesterolu we krwi. Poprawia wrażliwość na insulinę (hormon kontrolujący poziom cukru we krwi). Hamuje działanie enzymów, które podnoszą poziom cukru we krwi po posiłkach. Schizandra również pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu (LDL), który jest szkodliwy dla serca, jednocześnie podnosząc poziom dobrego cholesterolu (HDL), który jest korzystny dla zdrowia
 

Przeciwskazania do stosowania Cytryńca chińskiego:

 • wysokie ciśnienie
 • ostre zaburzenia pracy serca
 • epilepsja
 • ciąża
 
Sposób przygotowywania: owoce zalać wrzątkiem, parzyć około 15 minut; lub sporządzić wywar: zalać owoce wodą, doprowadzić do wrzenia i gotować około 10 minut.
Zaleca się też spożywanie surowych owoców świeżych lub przetworzonych (konfitury, soki, syropy).

* Przed spożyciem ziół, szczególnie w przypadku osób przyjmujących różnego rodzaju leki, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Kraj pochodzenia: Chiny
Parzenie
4 g / 250 ml
100°C
5-15 min
Owoce zalać wrzątkiem, parzyć około 15 minut; lub sporządzić wywar: zalać owoce wodą, doprowadzić do wrzenia i gotować około 10 minut.

Schizandra (Cytryniec Chiński)

owoce Cytryńca Chińskiego

smak
     
5.00
aromat
     
4.50

czekamy na dostawę

50g - 16 zł czekamy na dostawę
100g - 31 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.75 2 5 0
Monika 22.04.2021 smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Świetna i zdrowa pozycja dla osób lubiących napary o kwaskowatym smaku. Ja piję w celach profilaktycznych.
Artur 12.12.2015 smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Mocny Cytrynowy smak,aromat cytrusowo-pieprzowy.Bardzo ciekawa propozycja.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane