TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Korzeń Arktyczny (Różeniec Górski)

Rhodiola Rosea

Korzeń Arktyczny (Różeniec Górski)

Korzeń Arktyczny (Różeniec Górski, Rhodiola Rosea) - roślina o wieloletnich tradycjach zastosowań w medycynie ludowej, a dzisiaj zdobywa coraz większą popularność jako adaptogen. Różeniec Górski rośnie w trudno dostępnych obszarach górskich i arktycznych Europy, Azji i Ameryki Północnej. 
 

Właściwości adaptogenne Różeńca Górskiego

Rożeniec górski zdobywa uznanie przede wszystkim ze względu na swoje adaptogenne właściwości. Adaptogeny to substancje naturalne, które pomagają organizmowi dostosowywać się do stresu, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Rożeniec górski działa jako regulator homeostazy, wspierając organizm w utrzymaniu równowagi i radzeniu sobie z wyzwaniami codziennego życia.

 

Różeniec Górski - działanie i wpływ na organizm

1. Regulacja neurotransmiterów:

Rożeniec górski, głównie dzięki zawartości salidrozydów, wpływa na poziomy neurotransmiterów, zwłaszcza serotoniny. Neuroprzekaźniki odgrywają kluczową rolę w regulacji nastroju, koncentracji i ogólnej funkcji mózgowej.
 

2. Ochrona przed stresem oksydacyjnym:

Działanie antyoksydacyjne korzenia arktycznego przyczynia się do neutralizacji wolnych rodników, które mogą prowadzić do uszkodzeń komórek. To oznacza, że roślina może pomóc w ochronie organizmu przed procesami starzenia się i chorobami związanymi z stresem oksydacyjnym.
 

3. Poprawa wydolności fizycznej:

Badania sugerują, że rożeniec górski może zwiększać wytrzymałość fizyczną poprzez zwiększenie zdolności organizmu do przeciwdziałania zmęczeniu. Sportowcy i osoby aktywne fizycznie mogą zauważyć poprawę w wydolności podczas regularnego stosowania tej rośliny.
 

4. Regulacja hormonów stresu:

Korzeń arktyczny wpływa na układ hormonalny, szczególnie na kortyzol - hormon stresu. Zmniejszenie poziomu kortyzolu może przyczynić się do łagodzenia objawów związanych ze stresem, takich jak niepokój i napięcie.
 

Sposób przygotowywania: 1 łyżkę rozdrobnionego korzenia arktycznego (około 5 gramów) zalewamy wrzącą wodą i parzymy przez 5-8 minut pod przykryciem. 

Kraj pochodzenia: Chiny

* Przed spożyciem ziół, szczególnie w przypadku osób przyjmujących różnego rodzaju leki, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parzenie
5 g / 250 ml
96 °C
5 min
1 łyżkę rozdrobnionego korzenia arktycznego (około 5 gramów) zalewamy wrzącą wodą i parzymy przez 5-8 minut pod przykryciem.
przeglądane