TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Bulang Mini Tuo Sheng Pu-erh 2005

Bulang Mini Tuo Sheng Pu-erh 2005
Bulang Mini Tuo Sheng Pu-erh 2005 – surowy pu-erh z obszaru Bulang w południowej części Yunnanu. Prasowany w małe gniazdka (tuo) o masie 5-6 gramów. 

Intensywna herbata o kamforowym aromacie, pochodzącym z długiego leżakowania w gorącym i wilgotnym klimacie Tajwanu. Kamforowy aromat herbat sheng pu-erh jest bardzo pożądaną cechą, zazwyczaj pojawiającą się w dobrych herbatach dojrzewających co najmniej 10 lat. W posmaku przekształca się on w przyjemne uczucie chłodu w ustach i przełyku, jak w przypadku mentolu. Wyczuwalne są też akcenty drzewno-ziemiste, ale oczywiście nie tak wyraźne, jak w herbatach pu-erh typu shu. Materiał na tę herbatę pochodzi z gór Bulang, które znane są z pu-erhów o intensywnym charakterze. Ponadto zebrany został ze starych drzew, których wiek może sięgać nawet 300 lat.

Kilkunastoletni pu-erh z Bulang, ze starych drzew, elegancko dojrzały, a w takiej cenie? Czy gdzieś jest tu haczyk? Owszem, jest. Te „mini tuo” zostały wyprodukowane jedynie z drobnych, połamanych części liści. Dlatego podczas parzenia zalecamy przelewanie przez sitko, aby liczne drobinki nie dostały się do naparu. Sugerujemy parzenie w gaiwanie, bo  dzióbek czajniczka szybko się zatka. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Bulang
Zbiory: 2005
Szczep krzewu: Yunnan Daye Zhong  (云南大叶种 yunnańska odmiana wielkolistna)
Parzenie
1 szt. / gaiwan 80-140 ml
96°C
I parzenie: 20s; II 15s; III 10s; IV 10s; V 10s; VI + stopniowo wydłużamy
Kilkanaście parzeń
Zalecamy tylko parzenie w stylu gongfu. Przed pierwszym właściwym parzeniem polecamy przepłukać herbatę ok. 40-50 sekund, aby otworzyć mocno zbite gniazdko. Wodę po płukaniu należy wylać. Przy pierwszych 2-3 parzeniach zalecamy kierować strumień wody bezpośrednio na tuo, co pomoże w szybszym otwarciu. Aby wyrównać napar, pierwsze dwa parzenia można połączyć. Zanim tuo w pełni się otworzy, parzenia mogą być dosyć długie (ok. 20 sekund). Kiedy gniazdko całkowicie się rozłoży, wystarczą kilkusekundowe parzenia. po około 8. zalaniu można zacząć stopniowo wydłużać czas parzenia.

Bulang Mini Tuo Sheng Pu-erh 2005

smak
     
4.25
aromat
     
4.50

czekamy na dostawę

10g - 13 zł czekamy na dostawę
25g - 28 zł czekamy na dostawę
50g - 55 zł czekamy na dostawę
100g - 110 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.38 4 5 0
Arkadiusz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Herbatka po prostu super!!! Z kanapką smakuje najlepiej :))) 5/5
Krzysztof smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo dobra herbata mocna więc trzeba pilować czasu parzenia żeby nie była za mocna wystarczy na wiele parzeń więc to dodatkowy atut
Piotr smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Fantastyczny aromat. Konieczne jest sitko, to na pewno, a parzenia muszą być krótkie. Daję 4 gwiazdki za smak, bo jej intensywność nie zawsze mi odpowiada. Ale czasem jest taki dzień, że herbata musi być mocna. ;)
Piotr smak  
     
3.00     aromat  
     
3.00
Kolejne doświadczenie z surowym pu-ehr utwierdza mnie w przekonaniu, że jestem zdecydowanym zwolennikiem shu. O ile wcześniejsze doświadczenia z "shengami" były umiarkowanie pozytywne tak Bulang Mini Tuo na dobre zniechęcił mnie do nich. Intensywnie rybny i chlorowy (?). Może za bardzo jestem przyzwyczajony do ziemistości "shu" i tego po prostu oczekuję od pu-ehrów. Cóż, każde doświadczenie jest cenne...
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane