TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Tuanshan Sheng Pu-erh 2020

surowa herbata pu-erh – aromatyczny i gładki napar

Tuanshan Sheng Pu-erh 2020
Tuanshan Sheng Pu-erh 2020 – pełna i aromatyczna surowa herbata pu-erh. Klasyka gatunku. Dobry wybór do długoterminowego sezonowania. Równie dobry do wypicia już teraz. Prasowana w formę „ciastka” o masie 200 g. 

Surowa, dojrzewająca „zielona” herbata pu-erh. Intensywny aromat dzikich ziół i polnych kwiatów. Napar mocny, pobudzający, ale bez nadmiernej goryczy, wygładzony przez 4 lata sezonowania w Hongkongu (warunki naturalne / suche), co nadało tej herbacie także lekkich nut miodowych. Herbata z Tuanshan, co szczególnie podkreślane przez chińskich ekspertów, charakteryzuje się przede wszystkim bardzo przyjemną, gładką strukturą naparu. 

Tuanshan nadal nie jest nazwą często słyszaną. Dzięki temu, mimo bardzo dobrej jakości herbaty, która rośnie w czystych warunkach i nie jest nadmiernie eksploatowana, to ceny tamtejszej herbaty są dosyć rozsądne. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, powiat Pu’er, region Lancang, Tuanshan
Szczep krzewu: yunnańska odmiana wielkolistna 云南大叶种
Zbiory: wiosna 2020 (data prasowania: 18 maja 2020)

Opcja 200g to całe ciastko w oryginalnym papierku. Opcje 50 i 25g to fragmenty ciastka i/lub liście luzem pakowane w nasze firmowe torebki.
Parzenie
5 g / 100 ml
90-96°C
Seria krótkich parzeń zaczynając od około 10 sekund
ok. 10 parzeń w gaiwanie lub małym czajniczku
Herbatę można parzyć także w większym czajniczku. W takim wypadku polecamy wodę o temperaturze 85°C, 4 g liści na 250 ml wody, a pierwsze parzenie powinno trwać około 2-3 minuty
przeglądane