TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Menghai Chen Xiang Shu Pu-erh 1990

Menghai Chen Xiang Shu Pu-erh 1990
Menghai Chen Xiang Shu Pu-erh 1990 – dojrzała herbata pu-erh prasowana w małe „ciastka” o masie 100 gramów. Leżakowana na Tajwanie od wczesnych lat 90.

Pu-erh gładki, słodkawy, ziemisty, z nutami ginkgo i kadzidła, do czego nawiązuje człon „chen xiang” (沉香) w nazwie herbaty – dosłownie aromat drewna agarowego. Zapach mokrych liści tej herbaty jest naprawdę wyjątkowy. To pu-erh o czystym i lekkim smaku, z wyraźnymi cechami długiego leżakowania. Chociaż dojrzały pu-erh nie zmienia się z czasem tak drastycznie jak pu-erh surowy, to w tej herbacie każdy znajdzie aromaty i smaki, które możliwe są do osiągnięcia tylko dzięki długiemu leżakowaniu w odpowiednich warunkach.

Małe ciasteczko sprawia wrażenie mocno sprasowanego, ale w rzeczywistości jest dosyć miękkie i można je łamać nawet w rękach. Rok produkcji tej herbaty nie jest dokładnie znany, ale jest pewne, że na Tajwan trafiła już na początku lat 90. Opakowana w biały papier bez żadnych nadruków. Pochodzenie prawdopodobnie z Menghai. Herbata z innej epoki. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Menghai
Zbiory: ok. 1990 roku
Parzenie
5-7g / 100ml
96°C (wrzątek)
I parzenie 2 min
II 3 min
III 6-8 min
3 parzenia
Zalecamy parzenie w stylu gongfu: 5-7g / 100ml; wrzątek, jedno płukanie liści, pierwsze 2-3 parzenia około 10 sekund, kolejne stopniowo wydłużane

Menghai Chen Xiang Shu Pu-erh 1990

smak
     
4.75
aromat
     
4.75
10g - 20 zł
25g - 50 zł czekamy na dostawę
50g - 98 zł czekamy na dostawę
100g - 190 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.75 8 5 0
Serhii smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Ziemisty, bez rybnego posmaku, co świadczy o dobrej jakości. Polecam zaparzać metodą Gongfu Cha.
Karol smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Dostałem jako próbkę. Myślę, że smak jest typowo pu-erhowy, słodki, zdecydowanie czuję kadzidło i to mi się bardzo spodobało. Esencja gęsta, może nawet odrobinę oleista. Wytrzymuje sporo zalań. Dobra herbata.
Kacper smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Herbata o bardzo głębokim aromacie starej, wilgotnej piwnicy, co daje jej pewnego rodzaju magii. Pozostawia w ustach delikatną i przyjemną goryczkę.
Oliwier smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Polecam spróbować, herbata jest bardzo przyjemna, wygładzona dzięki czasowi, który odleżała. Herbata jest cierpliwa, wydłużając czas można parzyć wiele razy :)
Mariusz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo smaczna,zapach ziemisty. W smaku delikatna,lekka goryczka.Polscam
Mateusz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Pierwszy w moim życiu "gotowany" (shu) puerh, który nie trąci rybnym posmakiem. Dotychczas myślałem, że jest to cecha dystynktywna tego rodzaju herbaty, ale przekonałem się, że jest to cecha niskiej jakości dojrzałych puerhów, które albo zostały sprzedane bez odpowiedniego leżakowania, albo wręcz wykonane niezgodnie ze sztuką. Może nie zostanę największym miłośnikiem takich herbat, ale z chęcią spróbuję więcej! Ta herbata mnie zachęciła, co świadczy o jej jakości. Można zamówić 10g, więc warto spróbować! W smaku i aromacie faktycznie ziemista, ale w moim przekonaniu przede wszystkim kojarzy się z wilgotną, nieco zatęchłą piwnicą. Nie brzmi najlepiej, ale zaręczam, że jest to przyjemna piwnica :)
Krzysztof smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo ciekawa herbata. Co najmniej zastanawiająca. Stara piwnica, ser roquefort, mokra ziemia, błoto. Czuć iż ma 30 lat.
Łukasz smak  
     
3.00     aromat  
     
3.00
Lubię ziemisty posmak, w ogóle lubię herbaty pu-erh i nie przeszkadza mi ich pwniczny czy rybi aromat - nawet uznaję je za pewną zaletę w młodszych pu-erhach wobec tych bardziej wyleżakowanych, które z upływem czasu stają się dla mnie nazbyt "wygładzone". Tu jednak ziemistość jest dla mnie przesadna, zbyt agresywna. Aromat to mokra gleba, wilgotna piwniczka. W smaku podobnie - gleba w płynie ;) Lubię eksperymenty, lubię odmianę i nietuzinkowe smaki i aromaty, ale tu jest dla mnie jednak zbyt jednowymiarowo i agresywnie.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane