TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Menghai Laoshu Sheng Pu-erh 2011

Menghai Laoshu Sheng Pu-erh 2011
Menghai Laoshu Sheng Pu-erh 2011 – surowa herbata pu-erh (sheng pu-erh), klasyczne ciastko z regionu Menghai. Liście zebrane ze starych drzew w wieku do 100 lat.

Bardzo klasyczny, mocny smak herbaty z Menghai. W aromacie skóra, tytoń i zioła oraz odrobina trudnych do określenia słodkawych niuansów . Smak przede wszystkim bardzo intensywny, z wyraźnie zaznaczoną goryczą, ale też lekką nutą miodową. W posmaku goryczka ewoluuje w długo utrzymującą się słodycz odczuwalną w przełyku i na podniebieniu. Liście wykorzystane do produkcji tej herbaty są stosunkowo drobne jak na herbatę pu-erh, zebrane bardzo wczesną wiosną. Tradycyjna obróbka i prasowanie.  

 Po blisko 10 latach leżakowania liście nabrały już ciemnej barwy, a napar przeszedł z początkowego słomkowego później  żółtego i pomarańczowego, w wyraźną czerwień, ale jeszcze przejrzystą. Herbata znajduje się w ciekawym punkcie dojrzewania, gdzie wyraźnie są już wyraźnie wyczuwalne bardziej dojrzałe smaki, a przy tym zachowała jeszcze sporo energii i żywego smaku młodych herbat sheng pu-erh. Osobom mniej doświadczonym z tak intensywnym smakiem surowych pu-erhów zalecamy bardzo krótkie parzenia lub użycie nieco mniejszej ilości liści niż zazwyczaj. 

Subiektywna opinia:
Mówiąc o surowych herbatach pu-erh wiele osób często mówi o ich wpływie na ciało i umysł, lub nawet o ich „energii qi”. Staramy się tego unikać, bo to w dużej mierze kwestia indywidualna, ale w subiektywnej opinii autora opisu ta herbata przyjemnie relaksuje, mimo niewątpliwie dużej mocy i efektu pobudzającego. 

Herbata prasowana w standardowe ciastko o nominalnej masie 357 gramów. W toku leżakowania herbata traci na wadze, więc obecnie rzeczywista masa ciastek to około 350 gramów. Umożliwiamy zakup mniejszych porcji, które będą zapakowane w nasze torebki firmowe.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Menghai
Odmiana krzewu: yunnańska odmiana wielkolistna (云南大叶种)
Zbiory: wiosna 2011 
akcesoria:
funkcje:
aromat:
region:

Menghai Laoshu Sheng Pu-erh 2011

ocena
     
5.00

wyprzedany

25g - 40 zł wyprzedany
50g - 77 zł wyprzedany
100g - 144 zł wyprzedany
350g - 450 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 2 5 0
Julian 27.11.2021 ocena  
     
5.00
Pu-erh wytrawny, mocny - dominuje goryczka. Aromat złożony, wyczuwalna skóra, ale też i słodkawe nuty. Jak na mnie trochę za ciężki, niemniej jest bardzo ciekawy i bardzo pobudzający!
Oliwier 13.08.2021 ocena  
     
5.00
Bardzo cierpliwa herbata, aromat ewoluuje na przestrzeni parzeń, z każdym wychodzą coraz ciekawsze nuty. Polecam
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane