TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Yiwu Jiaji Hongyin Pu-erh 2010

współczesna wersja legendarnego pu'era „Red Mark”

Yiwu Jiaji Hongyin Pu-erh 2010
Yiwu Jiaji Hongyin Pu-erh 2010 – surowy pu-erh (sheng pu’er) renomowanej tajwańskiej marki Dayou. Klasyczny, tradycyjny styl herbaty pu-erh wysokiej klasy.

Jiaji Hongyin (甲级红印) znaczy „klasa A, czerwona pieczęć”. Klasa A nie wymaga tłumaczenia – to herbata bardzo wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowana, przechodząca tradycyjną ręczną obróbkę od zbioru, przez prasowanie kamiennymi ciężarkami, aż do pakowania. Materiał bazowy to wiosenna herbata z regionu Yiwu, pochodząca z drzew herbacianych w wieku ok. 100 lat. „Czerwona pieczęć” jest nawiązaniem do tradycyjnych ciastek pu-erh produkowanych od lat 50. przez chińską państwową firmę CNNP. Po latach leżakowania były one bardzo cenione i osiągały astronomiczne ceny.

To herbata stosunkowo delikatna, jak przystało na region Yiwu. Wytworzyły się w niej już piękne nuty zapachowe kojarzone z elegancko dojrzewającą herbatą – drzewo sandałowe i suszone owoce. W smaku wytraciła już większość goryczki młodej herbaty pu-erh, ale nadal można znaleźć tu ślad aromatów kwiatowych. Wilgotny i gorący klimat Tajwanu sprawił, że ta herbata szybko przeszła transformację, ale nadal ma duży potencjał na dalsze dojrzewanie, co szczególnie czuć w pierwszych parzeniach. Gładka struktura naparu, pozostawiająca w ustach przyjemne nawilżenie. Słodki posmak jest wyraźny, ale utrzymuje się umiarkowanie długo. 

Herbata prasowana w formę „ciastka” (饼茶 bingcha) o nominalnej masie 375 gramów. W trakcie długiego leżakowania herbata straciła jednak na wadze i obecnie każde ciastko to około 360 gramów herbaty. Pełne ciastko możemy Wam zaoferować w takiej samej cenie, w jakiej sprzedawane jest przez producenta na Tajwanie! 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Yiwu (kliknij w link, aby przejść do mapy)
Szczep krzewu: yunnańska odmiana wielkolistna
Zbiory: wiosna 2010

Dostępne próbki 10, 25 i 50 gramów, które pakujemy w nasze torebki zamykane na strunę.

Uwaga!
Papierki noszą ślady nadgryzienia przez robaczki – często spotykane na starych herbatach pu-erh. Te robaczki są zainteresowane jedynie bambusem i papierem, w które opakowana jest herbata. Nie mają żadnego wpływu na herbatę. Na ciastku tej herbaty można też zobaczyć nieco żółtej pleśni (金花菌; Eurotium Cristatum), która jest często spotykana na herbatach pu-erh i heicha. Jest ona w pełni bezpieczna. To naturalne, a nawet pożądane cechy starych herbat pu-erh, które nie są podstawą do reklamacji. 
Parzenie
5-7g / 100ml
96°C (wrzątek)
Krótkie parzenia, zaczynając od kilku sekund
ok. 10 parzeń
Zalecamy parzenie w gaiwanie lub małym czajniczku. Przed pierwszym parzeniem polecamy krótko przepłukać liście wrzątkiem.

Yiwu Jiaji Hongyin Pu-erh 2010

współczesna wersja legendarnego pu'era „Red Mark”

smak
     
5.00
aromat
     
5.00

czekamy na dostawę

10g - 27 zł czekamy na dostawę
25g - 65 zł czekamy na dostawę
50g - 125 zł czekamy na dostawę
360g - 850 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 2 5 0
Sylwek 31.08.2022 smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
W herbacie obecny jest kwaśny aromat i smak - nienarzucający się, mi on kojarzy się z zieloną herbatą kiszoną, ale również suszone owoce mogłyby być dobrym określeniem. Przy mocniejszym zaparzeniu obecna goryczka kojarząca się z shengami świeższymi, dla mnie jest to jak najbardziej na plus. Mimo wieku wciąż sprawia wrażenie świeżości i jej piciu towarzyszy pewna lekkość, nie znalazłem tu też gęstego body jakie poczuć można w herbatach dużo starszych. 5 za smak i za aromat ponieważ jak najbardziej trafia w mój gust, jest to coś pomiędzy dobrze wyleżakowanym starym shengiem z gęstym body i brakiem cierpkości, a herbatą świeżą bardzo cierpką i gorzką, ostrą. Tutaj otrzymujemy suszone owoce z nutką kwaśności, napar lekki i ożywczy z miłą cierpkością w smaku. Polecam :)
Darek 10.05.2021 smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Wow, fantastyczna herbata. Smak bardzo długo trzyma się w ustach. I bardzo dojrzała jak na swój wiek. Dałbym jej co najmniej 5 lat więcej, gdybym nie znał roku produkcji. Przy następnych zakupach biorę całe ciastko, bo warto.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane