TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

HK Shu Zhuan Pu-erh 1998

dojrzały pu-erh sezonowany w Hong Kongu – duża cegła

HK Shu Zhuan Pu-erh 1998
HK Shu Zhuan Pu-erh 1998 – dojrzała herbata pu-erh, sezonowana w tradycyjnym hongkońskim stylu. Intensywna, gęsta i wydajna. Prasowana w formę dużej cegiełki o masie blisko 400 gramów. 

Ponad 15 lat dojrzewania w Hongkongu sprawiło, że ta herbata zyskała dodatkowy wymiar smaku. Chociaż herbaty pu-erh typu shu uznaje się za w pełni dojrzałe już w momencie opuszczenia fabryki, na przykładzie tej herbaty można zobaczyć, że w pewnych warunkach i po odpowiednim czasie może zajść w niej naprawdę wyraźna transformacja. 

Hongkoński styl przechowywania, tak jak przemysłowa metoda produkcji herbaty shu, bazuje na składowaniu herbaty w warunkach podwyższonej wilgotności, na przemian z przerwami, w których herbata „odpoczywa” w niższej wilgotności, ale jest to znacznie bardziej powolny proces. W efekcie pu-erh shu poddany takiemu wykończeniu jest herbatą, którą można określić mianem refermentowanej.
Od 2015 roku herbata była przechowywana w naturalnych warunkach na Tajwanie. 

Tak o tej herbacie mówi Olivier Schneider, największy europejski znawca herbaty pu-erh: 
Typowy aromat puerha sezonowanego w Hong Kongu, stare drewno, nuty korzenne, odrobina kamfory. Lśniący i bardzo czysty napar. Pełne body, z równe pełnymi i bogatymi aromatami. Cały urok dojrzałego puerha sezonowanego w Hong Kongu. 

Zgadzamy się z tą oceną, jednak należy dodać, że jest to także herbata dosyć wyraźnie ziemista, piwniczna. Styl hongkoński herbaty na pewno nie jest dla każdego, jak też nie jest to tania herbata, ale bardzo zależało nam, żeby mieć w ofercie również to oblicze herbaty pu-erh, bo Hong Kong i ten styl sezonowania herbaty wpłynął na herbatę pu-erh bardziej niż cokolwiek innego. 

Zbiory: około 1998
Szczep krzewu: yunnańska odmiana wielkolistna
Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan

Opcja 390g to pełna cegiełka. Mniejsze gramatury to fragmenty cegiełki pakowane w nasze firmowe torebki.
Parzenie
5-7g / 100 ml
96°C (wrzątek)
Seria krótkich parzeń w stylu gongfu cha, zaczynając od parzenia przez kilkanaście sekund.
ponad 10 parzeń
Zalecamy parzenie w stylu gongfu cha, w małym czajniczku lub gaiwanie. Przed pierwszym parzeniem należy herbatę przelać wrzątkiem przez około 30 sekund.

HK Shu Zhuan Pu-erh 1998

dojrzały pu-erh sezonowany w Hong Kongu – duża cegła

smak
     
4.00
aromat
     
4.00

czekamy na dostawę

10g - 45 zł czekamy na dostawę
25g - 100 zł czekamy na dostawę
50g - 200 zł czekamy na dostawę
390g - 1.500 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.00 2 5 0
Kamil 04.03.2024 smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Obie herbaty HK Shu i Sheng unikalne, aż pokusiłem się o zakup większej ilości. Wspaniały aromat oraz smak. Tego właśnie szukałem. Po 4 latach i 50 zamówieniu (ogólnie herbaty są wspaniałe, bardzo duże zróżnicowanie) miałem/mam okazję kosztować herbaty nr. 1
Piotr 03.03.2024 smak  
     
3.00     aromat  
     
3.00
Herbata tak zmieniona przez przechowywanie, że przestała przypominać shu. Zniknęło drewno, leśna ściółka. W zapachu jest mokry beton, ziemniaki z piwnicy, surowe buraki. Co ciekawe, jest bardzo słodka i to w sposób dość neutralny, jakby była słodzona białym cukrem, to nie jest słodycz słodowa ani suszonych owoców. W ogóle nie to, czego szukam, ale cieszę się, że jest okazja dobrać się do małej porcji tego typu herbaty i wyrobić sobie własne zdanie. Przecież żaden ekspert nie zdecyduje za nas, czy lubimy tak stare shu :)
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane