TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Shincha Aracha Saemidori 2022

sezonowa „surowa” herbata japońska

Aracha Saemidori 2022
Aracha Saemidori 2022 – wyśmienita herbata z Kirishimy. Sencha w wersji prosto od rolnika, niezwykle świeża. Prawdziwie sezonowy rarytas.

To herbata w wersji aracha zalecana do możliwie jak najszybszego spożycia w ciągu kilku tygodni po zbiorach. Aby podkreślić świeżość tej herbaty, celowo pozostawiono w liściach większą zawartość wody (5% zamiast zwyczajowych 3%), co skutkuje żywszym smakiem i aromatem, jednak sprawia, że herbata nie nadaje się do długiego przechowywania. 

Żywy tropikalny aromat, słodki smak ze zbalansowanym umami i nutami świeżego zielonego groszku. Wyczuwalne są też charakterystyczne dla kultywaru saemidori nuty owoców leśnych, ale też bardziej klasyczne akcenty bryzy morskiej. Parzenie w niższej temperaturze uwydatnia słodycz, a krótsze parzenia w temperaturze ok. 80°C podbijają aromat. Napar jest intensywnie zielony, szczególnie w drugim parzeniu. 

Pochodzenie: Japonia, prefektura Kagoshima, Kirishima
Kultywar: saemidori
Zbiory: druga połowa kwietnia 2022

Herbata oryginalnie pakowana w torebki o masie 50 g netto, opakowane w elegancki papier.
Parzenie
7 g / 250 ml
70-80 ºC
I parzenie ok. 1 min;
II 15 s;
III 45 s
3-4 parzenia
Przy 3 i 4 parzeniu parzeniu sugerujemy podnieść temperaturę do ok. 85°C

Shincha Aracha Saemidori 2022

sezonowa „surowa” herbata japońska

smak
     
5.00
aromat
     
5.00

czekamy na dostawę

25g - 45 zł czekamy na dostawę
50g - 86 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 2 5 0
Oskar smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Cieszę się, że miałem okazję w końcu zakupić tę herbatę, rok temu niestety nie zdążyłem z racji, że się wyprzedała. Pierwszy raz piję herbatę Aracha i faktycznie ma odważny smak i aromat w tym jest intensywnie zielona co jest cechami tej herbaty. Wyczuwam w niej morskie akcenty i nuty owoców leśnych, ma także słodki smak :) Zaimponował mnie kolor igiełek, jest dość w ciekawym odcieniu zielonego. Oczywiście jest także dość świeża po otwarciu z racji, że jest to Shincha :)
Kamil smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Herbatę tę postanowiłem zaparzyć w stylu gongfu, 5g/100ml. Drobne szpilki przed parzeniem poddane zostały dokładnym oględzinom - głęboki szmaragdowy kolor i połysk spowodowały, że aż pożałowałem, że nie ma osobnej rubryczki na wygląd. Pierwsze parzenie w 70 stopniach zupełnie mi jednak nie przypadło - za dużo umami z mocną, mdłą słodyczą i warzywnym posmakiem było nieciekawą mieszanką. Przy kolejnym postanowiłem podnieść temperaturę do 80 a skrócić czas do absolutnego minimum i oto zadziała się magia - napar momentalnie złagodniał zarówno w smaku jak i aromacie - lekko słodkawy, ze zbalansowanym umami. Sam kolor naparu zgodnie z opisem uwydatnił się przy drugim parzeniu i daje po oczach żywą zielenią. W 3 i 4 parzeniu słodycz powoli zanikła a mocno uwydatniły się z kolei nuty morskie, zbliżone do świeżych alg. Sumarycznie wytrzymała 5 parzeń i mimo początkowego nieporozumienia jest najlepszą japońską herbatą zieloną jaką miałem przyjemność pić w tym roku.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane