TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lao Cong Shui Xian 2019

Lao Cong Shui Xian 2019
Lao Cong Shui Xian 2019 – skalny oolong ze starych krzewów Shui Xian. Głęboka i intensywna herbata wyśmienitej jakości. 

Smak herbaty Shui Xian jest bardzo unikalny i trudny do opisania. W wypadku szczególnie cenionych herbat Lao Cong Shui Xian, czyli ze starych i wysokich krzewów, smak ten jest głęboki, a napar ma gładką, aksamitną teksturę. Nuty smakowe można określić w przybliżeniu jako roślinne, apteczno-ziołowe, z przewijającym się cięższym aromatem kwiatowym. W tej konkretnej herbacie zauważyliśmy też w posmaku dosyć wyraźne akcenty żywicy i drewna cedrowego. Chińscy koneserzy herbaty twierdzą, że na unikalny smak tych herbat w dużym stopniu wpływa mech i porosty, które pokrywają stare krzewy Shui Xian i żyją z nimi w symbiozie. Shui Xian dobrze znosi upływ czasu i z wiekiem jej słodycz nasila się. Shui Xian, jako jedna z nielicznych herbat skalnych, nadaje się do dłuższych parzeń, także w „stylu zachodnim”.

Prezentowana herbata pochodzi z krzewów w wieku powyżej 60 lat, rosnących w Wusandi. Herbaty z Wusandi są czasem nazywane „wysokogórskimi herbatami skalnymi”, bo jest to miejsce położone wyraźnie wyżej niż sam park krajobrazowy gór Wuyi. Oddalone jest też od miejsc zamieszkania i od ruchu turystycznego. To wszystko sprawia, że herbaty z Wusandi są bardzo cenione, choć nie pochodzą z samego serca gór Wuyi. Szczególnie cenione są stare krzewy Shui Xian z Wusandi, które jest ich największym skupiskiem w całych górach Wuyi. Stare krzewy Shui Xian prezentują się okazale i niemal majestatycznie na tle innych szczepów herbacianych. Górują nad nimi osiągając nawet 3 metry wzrostu, ich gałęzie są grubsze i bardziej rozłożyste, porośnięte mchem. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Fujian, góry Wuyi, Wusandi
Zbiory: maj 2019
Kultywar: Shui Xian

Herbata oryginalnie pakowana w torebki zawierające 8 gramów liści.

Parzenie:
Zalecamy parzenie w stylu gongfu (opisane w tabeli poniżej). Standardowe zachodnie parzenie, chociaż nie ujawni wszystkich walorów tej herbaty, także da pyszny napar. W takim wypadku polecamy następujące parzenie:
4g / 250 ml / 96°C
I parzenie: 3 minuty
II parzenie: 6 minut
akcesoria:
region:

Lao Cong Shui Xian 2019

ocena
     
5.00

czekamy na dostawę

8g - 40 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 1 5 0
Piotr 14.07.2020 ocena  
     
5.00
Niezwykły smak, bardzo głęboki, intensywny, długi. Nie na co dzień, ale na pewno czegoś takiego nie czułem w żadnej innej herbacie.
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane