TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 10 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 10 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Assam Latumoni FF 2020

Assam Latumoni FF 2020
herbata:
region:
aromat:
Assam Latumoni FF 2020 – ręcznie wytwarzana assamska herbata z pierwszego, wiosennego zbioru. Delikatna, gładka i wyważona.

„Assamy” znane są z intensywnego, ostrego smaku. Taki obraz herbat assamskich powstał jednak za sprawą najczęściej spotykanych herbat z drugiego (letniego) zbioru i produkowanych maszynowo. Wiosenny zbiór jest znacznie rzadszy, jaśniejszy, delikatniejszy. Szczególnie uwypuklone jest to w przypadku herbaty wytwarzanej ręcznie z dużą troską. Nadal wyczuwalne są jednak nuty słodowe, tak charakterystyczne dla Assamu. 
Herbata zostawia długi posmak, który kojarzy się bardziej z oolongami. Polecamy picie naparu, który już lekko przestygł. W wysokiej temperaturze trudno dostrzec wszystkie niuanse aromatyczne tej herbaty.
Nie jest to herbata uniwersalna, która zadowoli wszystkich, ale dla fanów indyjskiej herbaty to pozycja nie do przegapienia.

W Assamie większość plantacji to wielkopowierzchniowe molochy, gdzie ilość jest przedkładana ponad jakość. Właściciele ogrodu Latumoni mają inną wizję swojego biznesu – ich herbata jest uprawiana ekologicznie i wytwarzaną ręcznie w niedużych ilościach.

Zbiory: wiosna 2020
Pochodzenie: Indie, Assam, Tingkhong 
Parzenie
5g / 250ml wody
90-96°C
I parzenie 3 minuty
II 6 minut
2 parzenia
przeglądane