TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Zielona Shan Tuyet 2020

Zielona Shan Tuyet 2020
NOWOŚĆ
Zielona Shan Tuyet 2020 – wietnamska herbata zielona wytworzona z liści starych drzew herbacianych odmiany Shan Tuyet, czyli „górskiej herbaty śnieżnej”.

Herbata zielona o zapachu i smaku, który można najlepiej streścić w słowach: dziki, naturalny, intensywny. Przypomina dobre herbaty z Yunnanu, balansując między młodymi herbatami sheng pu’er a zielonymi. W pierwszym łyku jest wyraźnie zaznaczona goryczka, która jednak szybko zmienia się w słodkawy posmak, a aromat wdziera się do nosa od strony przełyku. Polecana dla fanów młodych surowych herbat pu’er i wszystkich wielbicieli czystego herbacianego smaku. To herbata wyższej klasy, do wytworzenia której użyto młodych wiosennych liści zebranych w rygorystycznym standardzie z dużą ilością pąków.

Drzewa herbaciane odmiany Camellia sinensis var. Shan są dziką, lokalną odmianą charakterystyczną dla gór regionu Ha Giang w północnym Wietnamie. Lokalnie nazywana jest Shan Tuyet, co znaczy „śnieżna górska”. Człon „śnieżna” bierze się od bardzo licznych drobnych białych włosków, którymi pokryte są młode liście. Ponadto pnie starych drzew pokrywają się białymi porostami. Dziko rosnące drzewa tej odmiany mogą osiągać wiek kilkuset lat i wysokość kilku metrów.

Pochodzenie: Wietnam, prowincja Ha Giang
Zbiory: wiosna 2020
Odmiana: Shan Tuyet
Parzenie
4g / 250ml wody
80-85°C
I parzenie: 1-1,5 min
II 2-3 min
III 4-5 min
3-4 parzenia
Lokalnie w Ha Giang tego typu herbaty są parzone wrzątkiem w stylu gongfu cha: 4-5g / 100ml, parzenia długości kilkudziesięciu sekund.
przeglądane