KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Zestaw Tokoname Isshin
Zestaw Tokoname Isshin Zestaw Tokoname Isshin Zestaw Tokoname Isshin Zestaw Tokoname Isshin Zestaw Tokoname Isshin

Zestaw Tokoname Isshin

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
335 PLN
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Zestaw Tokoname Isshin – zestaw składający się z czajniczka i dwóch czarek. Szkliwienie popielne.
 
Czajniczek i czarki pokryte są szkliwem popielnym (灰釉 kaiyū), powstałym poprzez spalenie popiołu w czasie wypału. U nasady dzióbka czajniczka znajduje się sitko ceramiczne o wielu małych oczkach, które świetnie przefiltruje nawet drobne herbaty japońskie. W dwóch czarkach mieści się zawartość całego czajniczka. 
 
Pojemność czajniczka: 300 ml
Pojemność czarki: 150 ml
Autor: Sadao Tsuchihara (土平貞雄), Studio Ceramiczne Isshin (一心窯)
Pochodzenie: Japonia, prefektura Aichi, Tokoname

Tokoname (pref. Aichi) jest jednym z sześciu najstarszych działających do dzisiaj ośrodków ceramicznych w Japonii. Współcześnie znane jest na całym świecie właśnie za sprawą znakomitej ceramiki herbacianej. Tradycja wyrobów ceramicznych w tym regionie sięga XII wieku. Przez długie stulecia wytwarzano tam głównie naczynia użytkowe, tj. różnego rodzaju garnki, talerze czy miski. Natomiast produkcja samych czajniczków do parzenia herbaty rozpoczęła się tam dopiero ok. XIX wieku. Charakterystyczną cechą tradycyjnej ceramiki z Tokoname jest w większości przypadków brak szkliwienia wewnątrz.

Jak dbać o czajniczek
Do mycia tego typu ceramiki nie należy używać żadnych detergentów. Po dokładnym umyciu naczynia, najlepiej jest je przepłukać wrzątkiem. Czajniczek bez pokrywki zostawić do całkowitego wyschnięcia.

Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test