KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Vietnam Bai Hao Oolong 2017

Vietnam Bai Hao Oolong 2017

Aromat:
     
(ocena: 2/5)
Smak:
     
(ocena: 3/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Vietnam Bai Hao Oolong 2017 – „Wietnamska Piękność”, oolong w stylu słynnego tajwańskiego oolonga Bai Hao, ale z własnym, niepowtarzalnym charakterem. Bardzo oryginalna i przyjemna herbata!
 
Cytrusy, owoce tropikalne i dużo słodyczy. Aromat suchych liści tego nie zapowiada! Kiedy otrzymaliśmy próbkę tej herbaty i ją powąchaliśmy, byliśmy sceptycznie nastawieni. Wszystko zmieniło się po zaparzeniu. 
Niewątpliwym plusem tej herbaty jest to, że chociaż została zrobiona w stylu tajwańskiego Bai Hao, to nie jest jego kopią, która zapewne nie wypadłaby korzystnie w konfrontacji z oryginałem. Jest mniej utleniany, jaśniejszy, bardziej orzeźwiający. Uprawiany jest też wyżej (ok. 1000 m n.p.m.) niż tradycyjny tajwański Bai Hao Oolong, który jest herbatą nizinną.  
 
Zbiory: maj 2017
Sposoby parzenia
5g / 250ml wody
96℃
I 2,5 min II 3,5 min III 6 min
Zalecamy parzenie w stylu gongfu cha, stosując 5g liści na 100 ml wody i zaczynając od parzenia przez około 30 sekund.
Oceny i opinie
Rzeczywiście zapach tej herbaty nic nie wnosi. Po zaparzeniu pierwsza moja myśl zmierza ku palonym Oolong, w stylu Gui Fei. Rzeczywiście jest pewna nuta podobieństwa aczkolwiek wydaję mi się, że ta herbata ma nieco mniej wszystkiego po trochu. W smaku podobna do czarnych herbat w stylu Yunnan lub Ceylon. Z kolei po drugim zaparzeniu zacząłem wyczuwać lekkie cytrusowe nuty. Warto spróbować tej herbaty (przynajmniej raz w życiu), ale tak poza tym to "szału nie ma".
Kamil Kuźniak | 18.08.2017
aromat:
     
(2/5)
smak:
     
(3/5)
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test