TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Qilai GABA Oolong Premium 2022

wysokogórski oolong GABA

Qilai GABA Oolong Premium 2022
Qilai GABA Oolong Premium 2022 – wyborny oolong GABA z wysokogórskich, ekologicznych upraw na górze Qilai w centralnym masywie Tajwanu. 

Aromat delikatny, ale przywodzący na myśl dojrzałe, soczyste owoce.  W smaku dominują lekko kwaskowe akcenty owocowe, tak charakterystyczne dla herbat GABA, ale są tu także nuty miodowe, które spotyka się rzadziej i tylko w bardzo dobrej jakości herbatach tego typu. W przeciwieństwie do naszego podstawowego oolonga GABA nie jest to herbata palona, więc smak i aromat jest bardziej świeży i orzeźwiający. W strukturze naparu można poczuć przyjemną „mleczność” szczepu jinxuan, z którego wykonano tę herbatę. 

Herbaty GABA większość swojej popularności zawdzięczają zwiększonej zawartości kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), który jest ważnym neuroprzekaźnikiem w mózgu, ale jesteśmy przekonani, że herbata tej jakości przypadnie do gustu wszystkim entuzjastom dobrych oolongów tajwańskich. 

Pochodzenie: Tajwan, Nantou, Qilai Shan
Zbiory: czerwiec 2022
Kultywar: jinxuan

Herbata pakowana na Tajwanie w torebki o masie 150 g netto.

 
Parzenie
5g / 250ml
90-96°C
I parzenie 3 minuty
II 5-7 minut
2 parzenia
Nadaje się także do parzenia w stylu gongfu cha, w gaiwanie lub małym czajniczku, używając około 5g herbaty na 250 ml wody.
przeglądane