TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Pu-Erh Imperial Bio

Pu-Erh Imperial Bio
herbata:
funkcjonalność:
pobudzające, rozgrzewające, przyspieszające metabolizm
region:
yunnan, chiny
kolor:
ciemnobrunatny
Pu-erh Imperial Bio – świetnej jakości dojrzała herbata pu-erh* (tzw. shu/ripe/cooked pu-erh) z Yunnanu. Pochodzi z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Obowiązkowa pozycja dla miłośników pu-erh’ów!
 
Herbata jest wytworzona metodą wo-dui, która zaczęła być szerzej stosowana od lat 70-tych XX w. Zdecydowana większość pu-erh’ów dostępnych na zachodnim rynku przechodzi właśnie ten proces. Polega on na poddawaniu wstępnie przetworzonych liści (mao cha) przyspieszonej fermentacji. Namoczona uprzednio gorącą wodą herbata dojrzewa w wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach zazwyczaj około jednego miesiąca, w zależności od receptury danego producenta. Kolejnym etapem, który przechodzą liście jest leżakowanie, trwające z reguły około kilku miesięcy. Za sprawą grzybów i drobnoustrojów zachodzą wówczas procesy chemiczne, które kształtują niepowtarzalny smak herbaty. Wytwarzanie herbaty tą metodą wbrew pozorom nie musi umniejszać jej wartości w porównaniu z pu-erh’ami tradycyjnymi, niepoddawanymi procesowi wo-dui. Wykorzystanie wysokiej jakości liści i prawidłowe przejście procesu gwarantuje wysoką jakość herbaty.

Pu-erh Imperial daje napar o głębokim, intensywnym, przyjemnie ziemistym smaku. Pozostawia długi, gładki posmak.

Sposób parzenia: polecamy zaparzać ją w stylu gong fu cha. Parząc liście w małym czajniczku lub gaiwanie kilka/kilkanaście razy, wyciągniemy z nich pełnię smaku. Proporcje wówczas powinny wynosić ok. 5-7 g herbaty na 100 ml świeżo zagotowanej wody. Najlepiej zaczynać parzenie od kilkunastosekundowych zalań, aż do kilkuminutowych. Przed pierwszym parzeniem liście warto „przepłukać”, tzn. zalać wrzącą wodą na kilka sekund i wylać napar.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan

Przeczytaj nasze wprowadzenie do herbat pu-erh.


*Herbata pu-erh jest też spotykana w Polsce pod błędną nazwą „czerwona herbata”.
 
Parzenie
5g/ 250 ml
96°C
1-2 min.
Standardowo w kubku: 5 g/ 250 ml zalać wodą zaraz po zagotowaniu i parzyć ok. 1-2 min. W ten sposób można zaparzać jeszcze co najmniej 2 razy, wydłużając za każdym razem czas parzenia. Polecamy zaparzać w stylu gong fu cha.

Pu-Erh Imperial Bio

smak
     
5.00
aromat
     
4.00
dostawa: od 7 pln, darmowa dostawa od 100 pln, wysyłka ekspresowa do 24h,
za granicę za 36 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00
OPINIE
4.50 1 5 0
Anna smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Bardzo podobny w smaku do królewskiego. Polecam :)
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane