TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Xi Zi Hao Pasha Shu Pu-erh 2008

Xi Zi Hao Pasha Shu Pu-erh 2008
Xi Zi Hao Pasha Shu Pu-erh 2008 – dojrzała herbata pu-erh słynnej butikowej marki z Tajwanu, Xi Zi Hao. 

Do produkcji tej herbaty wykorzystano materiał używany zazwyczaj do produkcji wysokiej klasy surowych herbat pu-erh: liście starszych drzew herbacianych z Pasha Laozhai. Napar jest czerwony i klarowny W aromacie nuty szlachetnego drewna mieszają się z dojrzałymi owocami i wanilią. Smak słodkawy, raczej delikatny, w pierwszych parzeniach z niuansami mineralno-metalicznymi. W kolejnych naparach smak staje się pełniejszy, pojawiają się nuty ściółki leśnej i kadzidła. Bardzo przyjemny zapach ciepłych mokrych liści. Jeden z najlepszych dojrzałych pu-erhów z jakimi mieliśmy do czynienia.

Marka Xi Zi Hao 囍字號 to herbaty pu-erh najwyższej klasy produkowane na zlecenie tajwańskiej firmy Sanhetang. Bezkompromisowa jakość zarówno herbat surowych, jak i dojrzałych. Znani są także z pięknych i odważnych opakowań herbat. 

Czy warto wykorzystywać tak cenny materiał do produkcji dojrzałej herbaty pu-erh? Czy taka cena jest adekwatna za dojrzałego pu-erha? Te kwestie na pewno pozostaną sporne w środowisku herbacianym. To herbata dla koneserów i kolekcjonerów. 

Data produkcji: 9 września 2008
Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Menghai, Pasha Laozhai
Odmiana krzewu: yunnańska odmiana wielkolistna.

Herbata prasowana w ciastka o nominalnej masie 380g. Rzeczywista masa ciastek po latach leżakowania to 360g. Próbki (gramatury mniejsze niż pełne ciastko) pakowane będą w nasze firmowe torebki.
Parzenie
6-8g / 100 ml
96°C (wrzątek)
I parzenie 10 sekund
II 10 s
III 15s...
10 parzeń
Zalecamy parzenie w stylu gongfu. Ale dla osób kupujących tę herbatę jest to raczej oczywiste... :-)

Xi Zi Hao Pasha Shu Pu-erh 2008

smak
     
4.67
aromat
     
5.00
10g - 27 zł
25g - 57 zł
50g - 100 zł
360g - 700 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.84 3 5 0
Michał smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Doskonała herbata. Naprawdę ciężko opisać. Aromat śliczny, z intrygującą, dominującą nutką olejku cytrynowego (eterycznego). Smak rozwija się kilka pierwszych zaparzeń i przedstawia się następująco: niezwykle słodka, kandyzowana wiśnia; delikatna, przyjemna ziemistość; orzechy brazylijskie, popcorn i wiele, wiele innych. Dawno nie piłem tak dobrej herbaty- cena zdecydowanie nie jest zawyżona.
Piotr smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
W opisie pada pytanie czy tak cenny materiał warto wykorzystywać do produkcji herbaty w typie Shu. Odpowiem tak, zaopatrzyłem się już w bodaj 8 ciastek tego cuda i ciągle mi mało. Nie jestem miłośnikiem typu Sheng, za to Shu z wyższej półki podbił moje serce. Xi Zi Hao Pasha Shu jest na ten moment najdoskonalszym przedstawicielem tego gatunku spośród wszystkich jakie miałem przyjemność pić.
Krzysztof smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Bardzo ciekawa herbata. Sam smak bardzo delikatny, jak na mój gust herbata zbyt długo leżakowana, za mało po tym względem wyrazista, jestem jednak zwolennikiem intensywniejszych shu. W smaku czuć wilgoć, trochę drzewności i ziemistości. Rzeczywiście wyczuwalne są nuty mineralne i metaliczne. Zapach przywodzi na myśl długo leżakowane shengi: trochę ściółki i sporo skorupek orzechów włoskich. Zdecydowanie jednak najciekawszy jest posmak. Bardzo długo się utrzymuje, ewoluuje i bogaty jest w aromaty dość rzadko spotykane w herbatach: mineralna, "jaskiniowa" wilgoć, orzechowość i słodycz czerwonych owoców (jak dla mnie jagody goji i jeszcze coś, czego nie potrafię nazwać).
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane