TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – Qiu Shui 105 ml

Czajniczek Yixing – Qiu Shui 105 ml
Czajniczek Yixing – Qiu Shui 105 ml – elegancki czajniczek Yixing ze świetnej jakości glinki. 

Qiu Shui (秋水) to wyrafinowany i elegancki model czajniczka, a do tego bardzo wygodny, idealnie nadający się do parzenia herbat oolong. Wykonany ze świetnej jakości sezonowanej czerwonej gliny lao zhu ni. Czajniczek ze studia pani Huang Dan w Yixing. U nasady dzióbka znajduje się filtr w postaci 7 dziurek wydrążonych w korpusie. Pieczęć studia na denku i dwie pieczęcie artysty pod pokrywką. 

Według twórczyni, sezonowana glina zhu ni najlepiej nadaje się do parzenia ciemnych i palonych oolongów (szczególnie skalnych herbat z  gór Wuyi) oraz herbat pu’er.

Pojemność: 105 ml
Masa: 96 g
Wysokość: 7,5 cm
Długość (rączka-dzióbek): 9,7 cm
Szybkość wylewania naparu: ok. 7-8 sekund
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W piętnastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Przed pierwszym użyciem zalecamy kilkukrotne przelanie wrzątkiem. 
akcesoria:
przeglądane