TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Keemun Imperial

Keemun Imperial
Keemun Imperial – herbata Keemun w wersji eksportowej – klasyczny smak w starym stylu. Mocna i pełna.

Aromat z leciutką nutą dymną, ale przeważają w nim akcenty owocowe. Napar intensywnie czerwony, pełny, w smaku utrzymują się wrażenia, które zapowiadał aromat – dojrzałe owoce i bardzo delikatna dymność, zbalansowane lekką cierpkością. Liście są drobne i szybko dają napar o dużej mocy. To na pewno spodoba się fanom intensywnych herbat, ale osoby preferujące herbaty delikatniejsze muszą kontrolować czas parzenia. 

Keemun to jedna z najbardziej znanych i najdłużej wytwarzanych czarnych* herbat chińskich – jej produkcja rozpoczęła się w roku 1875. Była to niezwykle popularna herbata eksportowa, bardzo ceniona przez europejskich koneserów herbaty. Dopiero w ostatnich latach, na fali popularności herbaty czarnej, zaczęła zyskiwać duże uznanie także w Chinach. Nazwa „Keemun” przyjęła się za pośrednictwem dialektu Amoy, w którym tak brzmi nazwa miejsca pochodzenia tej herbaty, czyli powiat Qimen w prowincji Anhui.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Anhui, Qimen

*herbata nazywana w Polsce czarną w Chinach jest nazywana czerwoną (hongcha). Qimen hongcha czasem w skrócie nazywana jest Qi Hong.
 
herbata:
funkcje:
aromat:
region:
Parzenie
4g / 250 ml wody
96°C
I parzenie ok. 2 min
II 3-4 min
2 parzenia
Dobrze nadaje się także do parzenia w stylu gongfu, w proporcjach 4g / 100 ml wody.

Keemun Imperial

smak
     
4.50
aromat
     
3.50

wyprzedany

25g - 17 zł wyprzedany
50g - 32 zł wyprzedany
100g - 64 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.00 2 5 0
Hanna smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Poprawny i wzorowy keemun. Bardzo smaczny choć nieco brakuje głębi, ale nie przeszkadza to w odbiorze. Świetnie sprawdzi się jako pierwszy keemun na herbacianej drodze, by zapoznać się z podstawową solidną wersją tej herbaty.
Jerzy smak  
     
4.00     aromat  
     
3.00
Bardzo podstawowa wersja tej herbaty. Smaczna, ale dość płaska, można powiedzieć że "śniadaniowa". W sam raz do popicia kanapki czy rozgrzanie się herbatą (samą albo z dodatkiem), natomiast raczej nie jest to odmiana która pozwoli się delektować smakiem i aromatem.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane