TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Junshan Yin Zhen 2020

Junshan Yin Zhen 2020
NOWOŚĆ
region:
chiny, hunan
zbiory:
wiosenne/first flush, 2020
Junshan Yin Zhen 2020 – najsłynniejsza, ale też najrzadsza i najbardziej ceniona z herbat żółtych. Srebrne igły z półwyspu Junshan. 

To herbata, która składa się wyłącznie z drobnych igiełek – małych, nierozwiniętych pąków liściowych krzewu herbacianego. Chociaż z nazwy są to „srebrne igły” (yin zhen), to nie są srebrzyste jak w przypadku białych herbat o takiej nazwie, ani też zielone i żywe jak zielone herbaty pąkowe. Ich barwa jest brązowa, a powierzchnia matowa. Zawdzięczają to unikalnemu dla herbat żółtych procesowi men huang, czyli duszenia liści. Po zatrzymaniu utleniania przez prażenie na wokach, gorące jeszcze liście są zawijane w papier, co wywołuje skomplikowany proces „żółknięcia”. Efektem jest herbata pokrewna herbacie zielonej, ale zupełnie pozbawiona jej trawiastych, świeżych, zielonych akcentów, które zastąpione są słodyczą i bardziej dojrzałymi nutami smakowymi. Aromat suchych listków może kojarzyć się ze szparagami, chrzanem i gorczycą. Proces żółknięcia sprawia też, że herbata żółta może być parzona w wyższej temperaturze od zielonej, bez obaw, że stanie się gorzka. Smak Junshan Yin Zhen jest delikatny, słodki, zbalansowany.

Taniec pąków w wodzie jest też ucztą dla oka. Chińscy fascynaci herbaty cenią walory estetyczne Junshan Yin Zhen niemal na równi z jej walorami smakowymi. Dlatego warto zaparzyć tę herbatę w szklanym naczyniu i obserwować, jak pąki z gracją opadają na dno i wznoszą się ku powierzchni. Herbata Junshan Yin Zhen najczęściej parzona jest w wysokiej szklance i pita bezpośrednio z niej. 

Zbiory: koniec marca 2020
Szczep: Qunti zhong (szczepy lokalne)
Pochodzenie: Junshan, prowincja Hunan, Chiny
Parzenie
4 g / 250 ml
ok. 85-90°C
I parzenie 2 minuty; II 2 minuty; III 4-5 minut
3-4 parzenia
Zalecamy parzenie w szklanym naczyniu bez przykrycia

Junshan Yin Zhen 2020

smak
     
5.00
aromat
     
5.00
10g - 35 zł
25g - 82,50 zł
50g - 165 zł
dostawa: wysyłka ekspresowa od 10 zł, darmowa dostawa w Polsce od 150 zł, EUROPA za 45 zł, USA za 85 zł, zobacz szczegóły dostawy, płatności i zwrotu >>
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
5.00 1 5 0
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Trudno mi obiektywnie ocenić tę herbatę, gdyż wolę bardziej wyraziste smaki, ale zapewne jej delikatność jest właśnie tym, za co cenią ją "znawcy". Bardziej zadowalające efekty uzyskałem zmniejszając ilość wody (ok. 200 ml na 4g suszu). Aromat jest trawiasty, ale mniej intensywny niż np. w przypadku japońskich herbat zielonych. Co ciekawe, w smaku tej trawiastości brak, dominuje nuta zielonych warzyw (szpinak?), ale bez jakiejkolwiek goryczy. Bardzo przyjemna herbata.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane