TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Jingmai Sheng Pu-erh Tuo 2003

świetny przykład starej herbaty pu'er „dry storage”

Jingmai Sheng Pu-erh Tuo 2003
Jingmai Sheng Pu-erh Tuo 2003 – dwudziestoletnia surowa (sheng) herbata pu-erh w postaci gniazda lub miseczki (tuo). Świetny przykład herbaty pu-erh dojrzewającej w suchych warunkach. 

Herbata łagodna i zrównoważona, z przeważającymi nutami suszonych owoców, kamfory i odrobiną mentolu – czyli klasyczny profil smakowy ładnie dojrzałej surowej herbaty pu-erh! Lekko wyczuwalne są też pozostałości nut kwiatowych, które bardziej charakterystyczne są dla młodych herbat sheng pu-erh.

To herbata pochodząca z Jingmai w powiecie Lancang, w prefekturze Pu’er. Jingmai uznawane jest za jedno z najstarszych miejsc kultywowania kultury herbacianej w Yunnanie. Wyróżnia się też na tle większości regionów Yunnanu tym, że rośnie tam nie wielkolistna, ale średniolistna odmiana drzew herbacianych. 

Jingai Sheng Pu-erh Tuo dojrzewała w magazynie w Lincangu, a dopiero od niedawna w Kunmingu, więc cały czas w suchych warunkach prowincji Yunnan. Suche warunki przechowywania ( 干仓 gancang „dry storage”) oznaczają wolniejszą transformację herbaty, ale jest to transformacja bardzo elegancka. Po blisko dwudziestu latach sezonowania można uznać tę herbatę za dojrzałą już w stopniu co najmniej zadowalającym nawet dla osób preferujących stare herbaty pu-erh. Biały papierek bez żadnych informacji. Wiek drzew herbacianych nieznany. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Pu’er, powiat Lancang, Jingmai
Zbiory: 2003
Szczep krzewu: zhongxiaoye zhong 中小叶种 (odmiana średnio-drobnolistna)

Masa pełnego tuo to około 95 gramów. Opcja 95g to pełne tuo. Pozostałe opcje to mniejsze części pakowane w nasze firmowe torebki.
herbata:
region:
zbiory:
Parzenie
5-7g / 100 ml
96°C (wrzątek)
Seria krótkich, stopniowo wydłużanych parzeń
kilkanaście parzeń
Przed pierwszym parzeniem zalecamy krótkie „budzenie” liści, czyli szybkie przepłukanie wrzątkiem.

Jingmai Sheng Pu-erh Tuo 2003

świetny przykład starej herbaty pu'er „dry storage”

smak
     
3.50
aromat
     
4.00
10g - 45 zł
25g - 95 zł
50g - 190 zł
95g - 350 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
3.75 2 5 0
Piotr 08.10.2023 smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Mokre liście mają zapach suszonej śliwki. Gładka, dojrzała. Bardzo dobry dry storage. Wytrzymuje spokojnie kilkanaście parzeń w gaiwanie i jej smak jest przez cały czas dość stabilny.
Adam 22.03.2023 smak  
     
2.00     aromat  
     
3.00
Herbata dość średnia, nie wiem z czego to wynika aczkolwiek zadnego z wymienionych aromatów nie wyczułem. Może był to "wadliwy egzemplarz" czy coś w tym stylu. Ale z całą pewnością to nie był ani smak ani jakość herbaty za tą cenę.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane