TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Darjeeling Gopaldhara Moondrops 2018

Darjeeling Gopaldhara Moondrops 2018
Darjeeling Gopaldhara Moondrops 2018 – pierwsza partia wiosennej herbaty wyprodukowanej w tym roku w ogrodzie Gopaldhara. Najwyższa klasa herbaty darjeeling.
 
Liście są ładnie zachowane, młode i delikatne. Napar, jak oczywiście przystało na tak wcześnie zbieraną herbatę, jest lekki i jasny. Dominują nuty maślane i kwiatowe, bardziej niż z czarną herbatą kojarzące się z jasnymi oolongami czy z zieloną herbatą. Sam producent określa występujące w tej herbacie smaki jako owocowe, cytrusowe, z nutą migdałów i z nietypowym dla tego typu herbat umami. Pierwsze odczucia w ustach po łyku tej herbaty są subtelne – dla wielu osób być może zbyt subtelne – ale wyraźny i przyjemny posmak jednoznacznie świadczy o świetnej jakości. Dla osób poszukujących świeżej herbaty o bardziej wyrazistym smaku polecamy tegoroczną Nilgiri Kairbetta.
 
„Moondrops” to herbata produkowana w małej ilości i z troską, jeszcze przed wkroczeniem w okres masowej produkcji herbat z pierwszego zbioru. 
 
O ogrodzie Gopaldhara: 
Został założony w roku 1881, jego powierzchnia wynosi 320 hektarów, z czego na 172 hektarach rośnie herbata. Znajduje się w zachodniej części dystryktu Dardżyling, tuż przy granicy z Nepalem. To jeden z najwyżej położonych ogrodów, bo jego najwyższa partia znajduje się na ponad 2100 metrach n.p.m.
 
Zbiory: 23/24.02.2018
Kultywary: mieszane
Pochodzenie: Indie, dystrykt Dardżyling, ogród Gopaldhara
Numer partii: EX-1/18
 
akcesoria:
region:

Darjeeling Gopaldhara Moondrops 2018

ocena
     
5.00

wyprzedany

10g - 19 zł wyprzedany
25g - 44 zł wyprzedany
50g - 87 zł wyprzedany
100g - 174 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 1 5 0
Olga 19.04.2018 ocena  
     
5.00
Aromat suchych liści owocowy. Po odlaniu wody, gorące liście oddają bardzo intensywny owocowo-kwiatowy aromat. Tak wysoką aromatyczność można przyrównać chyba tylko do oolongów. Napar zaskakująco jasny (w herbacie jest dużo zielonych listków). W pierwszym odczuciu gładkość i kwiatowość bardziej charakterystyczną dla oolongów, ale po chwili wyczuwalne bardziej charakterystyczne dla darjeelingów nuty winogronowe i delikatna, bardzo subtelna goryczka w stylu skórki świeżych migdałów, można wyczuć też coś na kształt delikatnej goryczki skórki cytryny (przy czym te odczucia są bardzo subtelne). Co tu dużo mówić - złożona herbata, subtelna herbata, odbiegająca od stereotypowych herbat z regionu. Dla mnie osobiście zbyt delikatna, ale chociaż nie można jej odmówić wielu niuansów.
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane