TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
Darjeeling Gopaldhara Moondrops 2018
Darjeeling Gopaldhara Moondrops 2018 – pierwsza partia wiosennej herbaty wyprodukowanej w tym roku w ogrodzie Gopaldhara. Najwyższa klasa herbaty darjeeling.
 
Liście są ładnie zachowane, młode i delikatne. Napar, jak oczywiście przystało na tak wcześnie zbieraną herbatę, jest lekki i jasny. Dominują nuty maślane i kwiatowe, bardziej niż z czarną herbatą kojarzące się z jasnymi oolongami czy z zieloną herbatą. Sam producent określa występujące w tej herbacie smaki jako owocowe, cytrusowe, z nutą migdałów i z nietypowym dla tego typu herbat umami. Pierwsze odczucia w ustach po łyku tej herbaty są subtelne – dla wielu osób być może zbyt subtelne – ale wyraźny i przyjemny posmak jednoznacznie świadczy o świetnej jakości. Dla osób poszukujących świeżej herbaty o bardziej wyrazistym smaku polecamy tegoroczną Nilgiri Kairbetta.
 
„Moondrops” to herbata produkowana w małej ilości i z troską, jeszcze przed wkroczeniem w okres masowej produkcji herbat z pierwszego zbioru. 
 
O ogrodzie Gopaldhara: 
Został założony w roku 1881, jego powierzchnia wynosi 320 hektarów, z czego na 172 hektarach rośnie herbata. Znajduje się w zachodniej części dystryktu Dardżyling, tuż przy granicy z Nepalem. To jeden z najwyżej położonych ogrodów, bo jego najwyższa partia znajduje się na ponad 2100 metrach n.p.m.
 
Zbiory: 23/24.02.2018
Kultywary: mieszane
Pochodzenie: Indie, dystrykt Dardżyling, ogród Gopaldhara
Numer partii: EX-1/18
 

Darjeeling Gopaldhara Moondrops 2018

smak
     
4.00 / 5
aromat
     
5.00 / 5

chwilowo niedostępny

dostawa: od 7 PLN, darmowa dostawa od 100 PLN, wysyłki ZAGRANICZNE za 45 PLN (stały koszt)
wysyłka ekspresowa w ciągu 24h
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
region:
indie, darjeeling
zbiory:
wiosenne/first flush, 2018
Parzenie
4 g/ 250 ml
90-95℃
I 2,5-3 min; II 5-6 min
OCEŃ
4.50 1 5 0
     
     

trwa wysyłanie opinii...

Olga smak  
     
4.00 / 5     aromat  
     
5.00 / 5
Aromat suchych liści owocowy. Po odlaniu wody, gorące liście oddają bardzo intensywny owocowo-kwiatowy aromat. Tak wysoką aromatyczność można przyrównać chyba tylko do oolongów. Napar zaskakująco jasny (w herbacie jest dużo zielonych listków). W pierwszym odczuciu gładkość i kwiatowość bardziej charakterystyczną dla oolongów, ale po chwili wyczuwalne bardziej charakterystyczne dla darjeelingów nuty winogronowe i delikatna, bardzo subtelna goryczka w stylu skórki świeżych migdałów, można wyczuć też coś na kształt delikatnej goryczki skórki cytryny (przy czym te odczucia są bardzo subtelne). Co tu dużo mówić - złożona herbata, subtelna herbata, odbiegająca od stereotypowych herbat z regionu. Dla mnie osobiście zbyt delikatna, ale chociaż nie można jej odmówić wielu niuansów.
ostatnio przeglądane