TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Keemun Mao Feng Special 2019

Keemun Mao Feng Special 2019
herbata:
region:
chiny, anhui
zbiory:
wiosenne/first flush, 2019
Keemun Mao Feng Special 2019 – bardzo klasyczna herbata czarna keemun w świetnym wydaniu. 
 
Aromat jest przyjemny i złożony, może kojarzyć się z różą, ziołami i skórką chleba. W smaku dominują dojrzałe owoce, ale w zależności od parzenia można poczuć też ciemny miód lub kakao. Pijąc tę herbatę można zaobserwować bardzo cenioną przez Chińczyków cechę sheng jin (生津), czyli pobudzanie wydzielania śliny, co jest dokładnym przeciwieństwem cierpkości. Chociaż herbata keemun lepiej radzi sobie w dłuższych parzeniach i w większej ilości wody, ten nadaje się także do parzenia w stylu gongfu wytrzymując wiele parzeń. 
Właśnie za taki smak pokochaliśmy herbatę keemun!
 
Keemun to jedyna czarna herbata na liście „10 słynnych herbat chińskich”. Produkowana jest od roku 1875. Do obróbki lokalnej odmiany krzewu zaczęto wtedy stosować technikę zaczerpniętą z prowincji Fujian. Nazwa keemun jest zanglicyzowanym zapisem nazwy miejsca pochodzenia tej herbaty, Qimen (czyt. ćimen), zapożyczonym za pośrednictwem południowego dialektu Amoy. 
Keemun zawdzięcza swój unikalny aromat rzadko występującemu w naturze olejkowi eterycznemu – myrcenalowi. Ponadto, dzięki długiemu więdnięciu i powolnemu utlenianiu zawiera dużo geraniolu, odpowiadającego za kwiatowy zapach.   
 
 
Zbiory: ok. 20 kwietnia 2019
Kultywar: zhuye zhong (槠叶种)
Parzenie
4g/250ml wody
96°C
2-3 min
Parząc w stylu gongfu zalecamy użyć 5-6g liści na 100 ml wody i zacząć od dwóch parzeń trwających 20 sekund, a kolejne wydłużać.

Keemun Mao Feng Special 2019

smak
     
5.00
aromat
     
5.00

czekamy na dostawę

dostawa: od 7 pln, wysyłka ekspresowa, darmowa dostawa od 150 pln,
za granicę za 36 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
5.00 2 5 0
Kamil smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Ładne, dość duże liście dają bursztynowy napar o słodkim, miodowym smaku z bardzo delikatną, odświeżającą cierpkością. Aromat mokrych liści i (mniej wyraziście) naparu przywodzi skojarzenia z nieco przypalonym ciastem kakaowym i przejrzałymi letnimi owocami - co może brzmi mało atrakcyjnie, ale tu jest przyjemne i ciekawe.
Maciej smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Piękny zapach drewna różanego zarówno w suszu, jak i naparze. Ładnie obrobione liście dały mi 10 smacznych parzeń, a potem liście do zimnej wody i do lodówki - jakbym pił wodę różaną :)
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane