TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Gushu Longzhu Baicha 2022

herbata ze starych drzew herbacianych z prowincji Yunnan

Gushu Longzhu Baicha 2022
Gushu Longzhu Baicha 2022 – biała herbata ze starych drzew herbacianych z Yunnanu. Prasowana w formę kulki o masie około 9 gramów.

Typowy „dziki” smak yunnańskiej herbaty białej. Dominują aromaty ziołowe i rustykalne, z charakterystyczną nutą słodową. Niski poziom goryczy i cierpkości. 

Podobnie do herbaty Yue Guang Bai, im dłuższe i mocniejsze parzenie wykonamy, tym bardziej smak będzie się kierował ku suszonym na słońcu czarnym herbatom Yunnan, tzw. shai hong. Gushu Longzhu Baicha powinna przypaść do gustu także fanom surowych herbat pu-erh. 

Liście do produkcji tej herbaty pozyskano podczas jesiennych zbiorów, z dziko rosnących starych drzew herbacianych w regionie Lincang. 

Uwagi dotyczące parzenia longzhu:
Longzhu to bardzo mocno sprasowane kulki herbaty, które wymagają specjalnego traktowania przy parzeniu. Zalecamy parzenie w stylu gongfu w gaiwanie lub czajniczku o pojemności ok. 150 ml:
– długie „budzenie” herbaty – przed pierwszym parzeniem warto długo nawilżyć i ogrzać herbatę. Kulka powinna moczyć się przez około minutę. Tę wodę wylewamy i jej nie pijemy. Po wylaniu wody zalecamy energicznie potrząsnąć czajniczkiem/gaiwanem kilka razy, aby rozbić liście. Można zostawić herbatę pod przykryciem na kolejną minutę, aby dać jej czas na rozwinięcie
– pierwsze parzenie może być długie – około 1 minuty. Zalewając najlepiej kierować strumień wody prosto na herbatę, co przyspieszy otwieranie. Po każdym parzeniu, tak jak po budzeniu, można potrząsnąć czajniczkiem i zostawić herbatę pod przykryciem
– kolejne parzenia można przeprowadzać jak w typowym parzeniu w stylu gongfu; krótkie parzenia, stopniowo wydłużane. To wydajna herbata, która wytrzyma nawet 10 parzeń.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Lincang
Zbiory: jesień 2022
Szczep/odmiana: yunnańska odmiana wielkolistna
 
Parzenie
1 szt. / 150 ml
90-96°C
I parzenie około 1 min – szczegóły w opisie
do 10 parzeń
Parzenie w dużym dzbanku: 1 szt. na 400 ml wody, I parzenie 5 min; II 2-3 min; III 5 min, IV 10 min
przeglądane