TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Darjeeling Rohini Jethi Kupi 2022

herbata darjeeling delikatna jak herbata biała

Darjeeling Rohini Jethi Kupi 2022
Darjeeling Rohini Jethi Kupi 2022 – crème de la crème wśród darjeelingów. Czysty, lekki, aromatyczny. 
 
Suche listki raczą nas zapachem łąki i warzyw. Po zaparzeniu aromaty te intensyfikują się i przekształcają w bardziej owocowe. W smaku złotego naparu dominują owoce tropikalne i nutka miodu. W posmaku pojawia się wyraźna, ale nienachalna goryczka. Chociaż pod względem stopnia utlenienia liści i pod kątem smaku bliżej tej herbacie do herbat białych, z technicznego punktu widzenia jest to herbata czarna, gdyż liście poddawane są rolowaniu w celu wzbudzenia utleniania.
Herbaty z ogrodu Rohini to najwyższa klasa wśród dostępnych darjeelingów. 

Listki są ładnie zachowane, z dużą proporcją tipsów. Pochodzą z młodych krzewów elitarnego kultywaru B157.
Data zbiorów: 14 lutego 2022
Kultywar: B157 (Bannockburn 157)
Numer partii: Ex-8/22

 
O ogrodzie Rohini:
Ogród Rohini położony jest na wysokości od ok. 500 do 1400 m n.p.m. i znajduje się w niedużej odległości od granic z Bangladeszem, Nepalem, Chinami i Bhutanem. Jego historia jest bardzo burzliwa. W pierwszej połowie XX wieku był to największy z ogrodów Dardżylingu, zajmując około 1300 hektarów. W roku 1962, podczas wojny chińsko-indyjskiej, ogród został zaanektowany przez indyjskie wojsko i przerobiony na bazę wojskową. Rodzina właścicieli przez 30 lat walczyła od odzyskanie swoich włości, co ostatecznie udało się w roku 1994. Niestety, w czasie tych 32 lat 80% krzewów zostało zniszczone. Była to jednak dla właścicieli okazja, aby obsadzić ogród nowymi, starannie wyselekcjonowanymi kultywarami krzewów herbacianych. Obecnie herbata rośnie tu na 145 hektarach, z czego 112 hektarów to młode krzewy, a 33 hektary to stare krzewy (zachowane w najwyższej partii ogrodu) zasadzone przed rokiem 1962.
Parzenie
4-5 g / 250 ml
90-95ºC
I 2,5-3 min;
II 5-6 min
2 parzenia
Herbata nadaje się do dwukrotnego zaparzenia. Pierwsze parzenie zalewamy wodą o temperaturze około 90 st. C i parzymy przez co najmniej 2 minuty. W drugim parzeniu czas parzenia przedłużamy do ok. 5-6 minut.

Darjeeling Rohini Jethi Kupi 2022

herbata darjeeling delikatna jak herbata biała

smak
     
4.60
aromat
     
4.60

czekamy na dostawę

10g - 20 zł czekamy na dostawę
25g - 47 zł czekamy na dostawę
50g - 94 zł czekamy na dostawę
100g - 188 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.60 10 5 0
Mateusz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
(luty 2021) Nie jestem przekonany do tej herbaty. Ma cechy dardżylingów, ale niczym się nie wybija. Pachnie przyjemnie, siankiem. W smaku miód, słód i skórka cytrusa. Bardzo miłe ściąganie na bokach języka i cierpkość. W zasadzie dobra herbata, ale cena niewspółmierna do jakości. Bardzo brakuje mi kwiatowości, którą ma tańsza i bardziej złożona Nilgiri Kairbetta 2021. Obie warto spróbować (zwłaszcza jeśli jest się miłośnikiem herbat z Indii, Nepalu), ale gdybym miał wybrać jedną, zdecydowanie postawiłbym na Nilgiri Kairbettę 2021.
Grzegorz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Klasyka. Ten darjeeling zwiastuje szybko nadchodzaca wiosnę :) Wyraznie wyczuwalna nuta orzechowa przed zaparzeniem. Po zaparzeniu nie zanika lecz łączy się z kwiatowymi zapachami. Przyjemna goryczka w posmaku. Ciężko powiedzieć, że najlepszy spośród wielu ogrodów jakie piłem, ale moim zdaniem jest to mocna pozycja trzymająca dobry standart i bez wątpienia najlepszy z dostepnych obecnie w tym sklepie. Cena zaskakujaca lecz warto kupić choć minimum i spróbować. Polecam
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Kolejny rok herbacianych zbiorów zaczynam od tej herbaty, za co serdecznie dziękuję całej ekipie eherbaty. Chcecie wiedzieć jak smakuje wiosna 2018 to sami spróbujcie :)
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Ta herbata to dla mnie pełne zaskoczenie w pozytywnym rzecz jasna znaczeniu :) Nigdy nie spodziewałbym się po czarnej herbacie tak złożonego bukietu smaków i jednocześnie takiej ich łagodności. Polecam każdemu spróbować i z niecierpliwością oczekuje na nadchodzące first flashe ;)
Bartosz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Wspaniała herbata, równowaga smaku....fantastycznie przyjemna goryczka w tle..Wszystko czego oczekuję po Darjeelingach czuć w tym naparze...Zdecydowanie polecam !!! Piękne liście, cudny kolor naparu....
Marcin smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Wydajna, zaparzyłem 5 razy w stylu zachodnim.
Kamil smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Idealny. Zapach suszu, po zaparzeniu aromat, a w smaku delikatność połączona z nutami orzechowymi.
Przemek smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Herbata jest naprawde OK, ale jak dla mnie nieco zbyt delikatna zarówno w smaku i aromacie. Ze wczesnych darjeelingów Namring Uper EX smakuje mi zdecydowanie bardziej. Skoro Namring jest i tańszy i moim zdaniem lepszy, dlatego tutaj zostawie tylko 4 gwiazdki.
Piotr smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Wygląd tej herbaty, tak różny od typowych herbat czarnych, może zmylić. Ale smak i aromat są już właściwe, chociaż delikatne i łagodne. Czuje się w nich młodość i świeżość wiosny.
@herbata_dominikarzepka smak  
     
3.00     aromat  
     
3.00
Zbiory LUTY 2021, subiektywna recenzja: Aromat listków: zapach świeżego siana, łąki w upalne lato; Zapach listków po zaparzeniu i naparu: lekka nuta migdałów, lekka słodowość, nuty kwiatowego miodu; Smak: wyraźna cierpkość i uczucie ściągania języka, delikatna nuta skórki świeżo wypieczonego chleba, słodowość Jest to według mnie typowa herbata przeznaczona do degustacji, wykonałam II parzenia. Aromatyczność oceniam na 3/10
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane