TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – Roubian 135 ml

Czajniczek Yixing – Roubian 135 ml
Czajniczek Yixing – Roubian 135 ml – elegancki i bardzo praktyczny czajniczek Yixing z wysokiej jakości glinki.

Ping Gai (平盖) to praktyczny i elegancki w swojej prostocie model czajniczka. Praktyczny, bo duży otwór i szeroka pokrywka sprawiają, że wrzucanie do niego liści oraz czyszczenie są wyjątkowo łatwe. Dobrze nadaje się do parzenia wszystkich herbat przygotowywanych w stylu gongfu cha. Wykonany ze świetnej jakości czerwonej gliny zhu ni. Czajniczek ze studia pani Huang Dan w Yixing. U nasady dzióbka znajduje wypukły filtr z 12 dziurkami wydrążonymi w glinie. Zapewnia dobre filtrowanie i bardzo szybkie wylewanie naparu. Pieczęć studia na denku, dwie pieczęcie artysty pod pokrywką i jedna na rączce. 

Według twórczyni, glina zhu ni najlepiej nadaje się do parzenia oolongów (szczególnie skalnych herbat z gór Wuyi) oraz herbat pu’er.

Pojemność: 130-135 ml
Masa: 88 g
Wysokość: 6 cm
Długość (rączka-dzióbek): 12 cm
Szybkość wylewania naparu: ok. 7 sekund
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W piętnastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Przed pierwszym użyciem zalecamy kilkukrotne przelanie wrzątkiem. 
 
akcesoria:
przeglądane