TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – duanni yuanzhu 240 ml

Czajniczek Yixing – duanni yuanzhu 240 ml
NOWOŚĆ
Czajniczek Yixing – duanni yuanzhu 240 ml– czajniczek z Yixing w okrągłym, lekko spłaszczonym kształcie. Wykonany z jasnej gliny duanni.

Jakość wykonania i spasowania elementów jest dobra, a z czajniczka wygodnie się korzysta. Pieczęcie autora na denku, pod pokrywką i na rączce. 

Styl tego czajniczka nazywany jest yuanzhu 圆珠 – okrągła perła. W przypadku tego czajniczka mamy do czynienia z dosyć zmodyfikowaną wersją tego klasycznego kształtu. Przede wszystkim jest on bardziej spłaszczony niż standardowe yuanzhu. O glinie duanni, z której wykonano ten czajniczek, możecie dowiedzieć się więcej z artykułu na naszym blogu – rodzaje gliny z Yixing.

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W długiej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub gąbką. Polecane jest również, by w czajniczku przeznaczonym do danego typu herbaty nie parzyć innych gatunków (np. gdy już parzymy w nim lekko oksydowane wulongi, nie powinniśmy parzyć silnie oksydowanych herbat, jak wulongi z Wuyi, czy pu’ery).

Pojemność: ok. 240 ml
Masa: 239 g
Długość całkowita (dzióbek-rączka): 14,3 cm
Wysokość z pokrywką: 6,8 cm
Szerokość: 9,8 cm
Czas wylewania naparu: około 13 sekund

Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing
przeglądane