TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Ceylon Ruhuna Golden Garden

Ceylon Ruhuna Golden Garden
Ceylon Ruhuna Golden Garden – czarna herbata ze Sri Lanki, uprawiana na plantacjach w regionie zwanym Ruhuna, czyli Prowincji Południowej. 
 
Ruhuna położona jest na południu wyspy Ceylon. Wysokość plantacji nie przekracza tam 600 m n.p.m. (dla porównania herbaty z Nuwara Eliya rosną nawet na 2 tys. m n.p.m.), jednak odpowiednie warunki klimatyczne takie, jak klimat monsunowy, relatywnie bliska odległość do morza i żyzne gleby niewątpliwie wpływają na zaskakująco głęboki i pełny smak naparu. W posmaku wyraźna jest długo rozchodząca się przyjemna słodycz, najbardziej kojarząca się z z miodem. To przykład dobrej jakościowo herbaty, którą można kupić za niewielką cenę.  
 
Pierwsze plantacje w Ruhunie pojawiły się na początku XX wieku. Na przestrzeni lat herbata w tym regione zaczęła odgrywać coraz ważniejsza rolę. Współcześnie to obszar przodujący w ilości sprzedawanej herbaty. Razem z plantacjami Sabaragamuwa stanowią aż 60% rocznej produkcji herbaty na Ceylonie. 

Sposób przygotowania naparu: 1 łyżeczka (około 3 gramy) liści zalewamy 150 ml wody o temperaturze 96 °C. Parzymy około 2-3 minuty w zależności od upodobań. Herbatę można zalewać dwukrotnie. Drugie parzenia powinno trwać od 3-5 minut. 
Parzenie
4g / 250ml wody
96° C
2-3 min
1 łyżeczka (około 3 gramy) liści zalewamy 150 ml wody o temperaturze 96 °C. Parzymy około 2-3 minuty w zależności od upodobań. Herbatę można zalewać dwukrotnie. Drugie parzenia powinno trwać od 3-5 minut.

Ceylon Ruhuna Golden Garden

smak
     
4.75
aromat
     
4.75
50g - 10 zł
100g - 19 zł
200g - 38 zł
dostawa: wysyłka ekspresowa od 10 zł, darmowa dostawa w Polsce od 150 zł, EUROPA za 45 zł, USA za 85 zł, zobacz szczegóły dostawy, płatności i zwrotu >>
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
4.75 4 5 0
Piotr smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Wyraźny smak charakterystyczny dla "cejlonów". Intensywna, ciężka, w dobrym znaczeniu tego słowa, mocna. Dla mnie świetna propozycja na poranne przebudzenie.
Stanislaw smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Solidna herbata w bardzo korzystnej cenie. Jest to typowa całodzienna herbata, która na pewno przypadnie do gustu zarówno wybrednym koneserom i tym, którzy piją herbatę po prostu z nawyku. Herbata łączy w sobie tradycyjny mocny aromat, z wyrafinowanym posmakiem miodu, karmelu na podniebieniu. Świetnie komponuje się z cytryną i cukrem. Taka bardzo "polska" herbata.
Tomek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Myślę, że herbaty cejlońskie podobnie jak herbaty assamskie są trochę niedoceniane. Ta herbata jest naprawdę znakomita. Ma w sobie ten charakterystyczny dla Cejlonu miodowo-rodzynkowy smak i jednocześnie jest on dużo bardziej intensywniejszy niż w słynnej i znakomitej Nuwara Eliya. Gorąco polecam zwłaszcza, że cena jest wyjątkowo zachęcająca.
smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Bardzo przyjemna, delikatna w smaku herbata. W smaku wyczuwalna słodycz suszonej śliwki (pestki) i ciemnego miodu. Idealna na poranek. Jako popołudniowa herbata może wydać się zbyt stłumiona. Dobra cena za taką herbatę.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane