TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Ceylon Ruhuna Golden Garden

Ceylon Ruhuna Golden Garden
herbata:
funkcjonalność:
rozgrzewające, pobudzające, śniadaniowe, codzienne
region:
Cejlon (Sri Lanka)
Ceylon Ruhuna Golden Garden – czarna herbata ze Sri Lanki, uprawiana na plantacjach w regionie zwanym Ruhuna, czyli Prowincji Południowej. 
 
Ruhuna położona jest na południu wyspy Ceylon. Wysokość plantacji nie przekracza tam 600 m n.p.m. (dla porównania herbaty z Nuwara Eliya rosną nawet na 2 tys. m n.p.m.), jednak odpowiednie warunki klimatyczne takie, jak klimat monsunowy, relatywnie bliska odległość do morza i żyzne gleby niewątpliwie wpływają na zaskakująco głęboki i pełny smak naparu. W posmaku wyraźna jest długo rozchodząca się przyjemna słodycz, najbardziej kojarząca się z z miodem. To przykład dobrej jakościowo herbaty, którą można kupić za niewielką cenę.  
 
Pierwsze plantacje w Ruhunie pojawiły się na początku XX wieku. Na przestrzeni lat herbata w tym regione zaczęła odgrywać coraz ważniejsza rolę. Współcześnie to obszar przodujący w ilości sprzedawanej herbaty. Razem z plantacjami Sabaragamuwa stanowią aż 60% rocznej produkcji herbaty na Ceylonie. 

Sposób przygotowania naparu: 1 łyżeczka (około 3 gramy) liści zalewamy 150 ml wody o temperaturze 96 °C. Parzymy około 2-3 minuty w zależności od upodobań. Herbatę można zalewać dwukrotnie. Drugie parzenia powinno trwać od 3-5 minut. 
Parzenie
4g / 250ml wody
96° C
2-3 min
1 łyżeczka (około 3 gramy) liści zalewamy 150 ml wody o temperaturze 96 °C. Parzymy około 2-3 minuty w zależności od upodobań. Herbatę można zalewać dwukrotnie. Drugie parzenia powinno trwać od 3-5 minut.

Ceylon Ruhuna Golden Garden

smak
     
4.67
aromat
     
4.67
dostawa: od 7 pln, darmowa dostawa od 100 pln, wysyłka ekspresowa do 24h,
za granicę za 36 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00
OPINIE
4.67 3 5 0
Stanislaw smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Solidna herbata w bardzo korzystnej cenie. Jest to typowa całodzienna herbata, która na pewno przypadnie do gustu zarówno wybrednym koneserom i tym, którzy piją herbatę po prostu z nawyku. Herbata łączy w sobie tradycyjny mocny aromat, z wyrafinowanym posmakiem miodu, karmelu na podniebieniu. Świetnie komponuje się z cytryną i cukrem. Taka bardzo "polska" herbata.
Tomek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Myślę, że herbaty cejlońskie podobnie jak herbaty assamskie są trochę niedoceniane. Ta herbata jest naprawdę znakomita. Ma w sobie ten charakterystyczny dla Cejlonu miodowo-rodzynkowy smak i jednocześnie jest on dużo bardziej intensywniejszy niż w słynnej i znakomitej Nuwara Eliya. Gorąco polecam zwłaszcza, że cena jest wyjątkowo zachęcająca.
smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Bardzo przyjemna, delikatna w smaku herbata. W smaku wyczuwalna słodycz suszonej śliwki (pestki) i ciemnego miodu. Idealna na poranek. Jako popołudniowa herbata może wydać się zbyt stłumiona. Dobra cena za taką herbatę.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane