KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Nepal Oolong

Nepal Oolong

Aromat:
     
(ocena: 4/5)
Smak:
     
(ocena: 3/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Nepal Oolong – wyborna i rzadka herbata z wysokogórskiej plantacji, uprawiana w 100% ekologicznych warunkach. 
 
Listki są bardzo delikatne, ale w większości zachowane w całości. Po wrzuceniu do nagrzanego czajniczka zapach jest subtelny, nienachalny i kojarzący się ze świeżym chlebem. W smaku wyczuwalne są białe winogrona i nutka cytrusów. Choć to oolong, ma w sobie wiele z charakteru herbat białych, jak choćby popularny Bai Mu Dan, czy dostępny w naszym sklepie White Nepal Himalayan. Coś dla siebie znajdą tu także fani wiosennych herbat z Darjeelingu.  Jak w przypadku wszystkich herbat nepalskich, przy uprawie nie stosowano nawozów sztucznych. Jest to związane z dyrektywami rządu Nepalu, które surowo regulują rolnictwo w obszarach wysokogórskich. 
 
Parzenie:
5g/250ml, 90C
I parzenie 2-3 minuty; II parzenie 5-6 minut
 
W stylu gongfu cha:
5g/100ml, 90C
I parzenie 30s, II 45s, III 90s, IV 2 min, V 5 min
Sposoby parzenia
5g/250ml wody
90°C
I parzenie 2-3 minuty, II parzenie 5-6 minut
Oceny i opinie
Delikatna, a równocześnie aromatyczna. W smaku i zapachu bardziej podobna do FF Darjeelig niż oloongów tajwańskich. Wymaga uważnego parzenia, szczególnie w stylu gong fu. Można parzyć wielokrotnie za każdym razem wydobywa coraz bardziej intensywne aromaty. W pewnym sensie oryginalna i godna polecenia.
Andrzej Kopeć | 20.04.2017
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(3/5)

Zdjęcia:

Tagi: nepal, oolong, organic, bio
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test