TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Alishan Qingxin Oolong 2023

wiosenny zbiór ekskluzywnego oolonga tajwańskiego

Alishan Qingxin Oolong 2023
Alishan Qingxin Oolong 2023 – wiosenny, jasny oolong z regionu Alishan. Wyjątkowo wysokiej jakości herbata wysokogórska. 

Bardzo gładka i słodka, łagodna i niemal niemożliwa do złego zaparzenia. W aromacie wyczujemy głównie nuty kwiatowe (magnolia i jaśmin) i maślane. W zapachu i smaku można doszukać się też nut owoców (gruszka, melon, białe winogrona,) polnych traw i słodkich niuansów jak toffi. Obecne jest także lekkie umami. Wyjątkowość tej herbaty wykracza jednak poza smaki, które można do czegoś porównać – przede wszystkim wpasowuje się ona w „modelowy” smak lekko utlenianego oolonga wysokogórskiego i ma wszystkie cechy po których obiektywnie można ocenić jakość herbaty: słodycz, dobrą cielistość i strukturę naparu, posmak, delikatność. Wybacza nawet bardzo długie parzenia i wyśmienicie smakuje także po wystygnięciu naparu. Herbata z kultywaru qingxin wulong, z którego powstają najbardziej cenione oolongi wysokogórskie. Gdy chodzi o dokładne miejsce pochodzenia tej herbaty, to rośnie ona ok. 1600 m n.p.m., w pobliżu Zhangshuhu w zachodniej części regionu Alishan.

Alishan to chyba najsłynniejszy herbaciany górski region tajwanu. Góry w Alishan co prawda nie wznoszą się tak wysoko, jak na przykład w paśmie Lishan czy Shanlinxi, ale lokalny mikroklimat, gleba i różnorodność przyrody tworzą wyjątkowo korzystne warunki do uprawy herbaty. Rezerwat przyrody Alishan słynie z prastarych, olbrzymich drzew. 
Oolongi z Alishan bardzo rzadko goszczą jednak w naszym sklepie – ze względu na swoją renomę, są niestety drogie, a ponieważ sprzedają się głównie na wewnętrznym rynku tajwańskim, to niewielu rolników dba o to, aby spełniały normy Unii Europejskiej, co dodatkowo podnosi cenę takiej herbaty. Bardzo cieszymy się, że w końcu udało nam się nabyć jasny oolong z Alishan o wspaniałej jakości, a do tego uprawiany bez wykorzystania sztucznych środków ochrony roślin. 

Nasi dostawcy tej herbaty to grupa młodych specjalistów wyszkolonych w Tajwańskim Instytucie Badania i Rozwoju Herbaty.

Zbiory: wiosna 2023
Kultywar: qingxin wulong
Pochodzenie: Tajwan, powiat Jiayi, Alishan, okolice Zhangshuhu

Oryginalne opakowanie próżniowe zawiera 100 gramów herbaty. Opcja 10, 25 i 50 gramów to herbata pakowana w nasze firmowe torebki strunowe. 
Parzenie
5g / 250 ml
96°C (wrzątek)
I parzenie 3 min
II 5 min
III 8-10 min
3 parzenia w stylu zachodnim, 6-7 parzeń w stylu gongfu.
Dla wydobycia wszystkich niuansów tej herbaty zdecydowanie polecamy parzenie w stylu gongfu: 6g / 100 ml, 96°C, bez budzenia liści, I parzenie 60-70 sekund; II i III parzenie 50-60 sekund, kolejne parzenia wydłużamy.

Alishan Qingxin Oolong 2023

wiosenny zbiór ekskluzywnego oolonga tajwańskiego

czekamy na dostawę

10g - 45 zł czekamy na dostawę
25g - 92 zł czekamy na dostawę
50g - 182 zł czekamy na dostawę
100g - 360 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5 1 5 0
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane