TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Yiwu Maocha 1992

stara herbata sheng pu-erh, liście luzem

Yiwu Maocha 1992
Yiwu Maocha 1992 – stara herbata sheng Pu-erh z regionu Yiwu, w formie luźnych liści, nieprasowana. 

Herbata przechowywana w stosunkowo suchych, ale gorących warunkach chińskich, ma już bardzo dojrzały smak, jednak nie tak „wilgotny” jak herbaty przechowywane na przykład w Hongkongu. Ten typ przechowywania oznacza też, że herbata nadal ma potencjał na dalsze dojrzewanie. Napar nie jest jeszcze całkowicie ciemny, w pierwszych parzeniach bardziej pomarańczowy. Znajdziemy tu nuty grzybowe, piwniczne, stare drewno, ale też sporo słodyczy i ślady dojrzałych owoców charakterystycznych dla herbat regionu Yiwu.

Trzeba jasno zaznaczyć, że jest to herbata STARA i kupując ją trzeba przyjąć wszystko co wiąże się z tym faktem: mogą się w niej znaleźć drobne zanieczyszczenia. Nie przyjmujemy reklamacji z tym związanych. Osobom niemającym jeszcze żadnego doświadczenia z tak starymi herbatami Pu-erh zalecamy najpierw zakup małej próbki. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Mengla (Yiwu)
Zbiory: rok 1992
Odmiana krzewu: yunnańska odmiana wielkolistna

Ta herbata pojawiła się w XI edycji Zestawu Herbat Klubowych. Wprowadzamy jej małą partię także do ogólnej sprzedaży po kilku bardzo pozytywnych opiniach na jej temat i ponieważ kilka osób wyrażało chęć zakupu większej ilości. Poniżej fragment opisu z Zestawu Herbat Klubowych:

Stare herbaty Pu-erh w formie maocha są znacznie bardziej przystępne cenowo od herbat w tym samym wieku, ale prasowanych w ciastka. Po pierwsze nie mają wartości kolekcjonerskiej takiej, jak herbaty prasowane. Nie bylibyśmy w stanie zaoferować w tym zestawie analogicznej herbaty prasowanej, bo stanowiłaby większość wartości zestawu. Ale herbata Pu-erh w formie maocha różni się w pewnym stopniu od herbaty prasowanej. Maocha dojrzewa nieco inaczej niż herbata prasowana. Przede wszystkim tlen ma większy dostęp do liści, przyczyniając się do szybszej oksydacji. W procesie prasowania liści poddawane są działaniu pary wodnej w celu ich zmiękczenia. Takie dodanie wilgoci do liści może dawać drobnoustrojom lepsze warunki do „pracy”, sprawiając, że prasowany Pu-erh w większym stopniu dojrzewa, chociaż w mniejszym stopniu się utlenia. Herbaty w formie maocha w toku długiego leżakowania tracą więcej swojej mocy, przez co wytrzymają mniej parzeń od analogicznej herbaty prasowanej. 

Pijąc tę herbatę trudno uwierzyć, że zaczynała jako herbata zielona – bo surowy Pu-erh tuż po wyprodukowaniu jest technicznie herbatą zieloną, co lubimy podkreślać, bo mało się o tym w Polsce mówi. 
 
smak:
region:
zbiory:
Parzenie
5-7g / 100 ml
96°C
(konieczne płukanie liści przed pierwszym parzeniem)
I parzenie 10 sekund; II 10 s; III 15s; IV 25 s – kolejne stopniowo wydłużane
7-10 parzeń
Polecamy wyłącznie parzenie w stylu gongfu cha.

Yiwu Maocha 1992

stara herbata sheng pu-erh, liście luzem

smak
     
4.50
aromat
     
4.50
10g - 17 zł
25g - 38 zł
50g - 74 zł
100g - 148 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.50 2 5 0
Łukasz 22.12.2022 smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
No nie wiem, jak dla mnie to raczej herbata dla miłośników herbat rzadkich i "staruchów". Może nie ma w niej jakichś męczących aspektów, ale jak dla mnie jest mocno jednowymiarowa: aromat - ziemisty, smak - ziemisty. Niemniej polecam samemu spróbować, jeśli tylko ktoś mniej więcej wie, czego się spodziewać.
Kamil Sz. 06.12.2022 smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Yiwu Maocha 1992 - aromat i smak jak dla mnie Hei cha. Tradycyjnie w podarunku od eherbata - Pu-erh Organic. W zamówieniu też Qilai. To potwierdza klasę eherbata.pl. Przy zamówieniu można dostałem nieoczekiwaną niespodziankę (jak ja: puerh organic) co też powoduje kolejne poszukiwania ciekawych herbat. Polecam. (Opisy herbat są bardzo interesujące, jak i dyspozycyjność Panów zarządzających firmą w sprawie udzielenia odpowiedzi na temat każdej herbaty)
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane