TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Yiwu Gushu Pu-erh 2006

Yiwu Gushu Pu-erh 2006
Yiwu Gushu Pu-erh 2006 – leżakowany w suchych warunkach pu-erh typu sheng (surowy) z regionu Yiwu. Materiał ze starych drzew herbacianych. 

Bardzo elegancka, delikatna, ale głęboka herbata. Nuty suszonych owoców, drewna oraz grzybów. Posmak przyjemny i długi, umiarkowanie intensywny. Materiał bazowy wyśmienitej jakości, co widać już na pierwszy rzut oka, a co potwierdza się w czarce. 

To herbata z roku 2006, ale nie mamy pewności co do dokładnego terminu zbioru. Opakowanie sugeruje wczesny zbiór wiosenny, ale herbata prasowana była jesienią. 

Stare drzewa herbaciane, z których zebrano liście na tę herbatę, rosną we wsi Luoshuidong. Prawdziwa herbata z regionu Yiwu, jednego z najbardziej cenionych przez koneserów herbat pu-erh. 

Ciastka tej herbaty przez pierwsze trzy lata od produkcji przechowywane były w tropikalnym klimacie Yiwu, a później w Kunmingu. Jest to więc herbata dojrzewająca w suchych i czystych warunkach (干仓 gancang). Suche przechowywanie sprawia, że zmiany w herbacie nie przebiegają tak szybko, ale zachowuje ona więcej swojego naturalnego charakteru.
Nominalna masa ciastek to 400 gramów, ale w wyniku długiego dojrzewania ich rzeczywista masa spadła do około 380 gramów.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Yiwu, Luoshuidong
Zbiory: 2006
Odmiana: yunnańska odmiana wielkolistna (Yunnan Da Ye Zhong 云南大叶种)
herbata:
zbiory:
region:
Parzenie
5-7g / 100 ml
96°C (wrzątek)
Seria krótkich parzeń, zaczynając od kilkunastu sekund.
ok. 10 parzeń
Zalecamy wyłącznie parzenie w stylu gongfu
przeglądane